Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Ahmetli Futboluna Büyükşehir Desteği

17 Kasım 2016 Perşembe, 16:31

Sporun gelişimi, yaygınlaşması ve sporcuların desteklenmesi adına faaliyetlerini sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ahmetli’de de halı saha futbol turnuvası organizasyonu düzenledi. 16 takımın katıldığı turnuvanın finansmanı, top ve formaları Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlandı. Turnuvanın fikstürünün belirlendiği ve malzemelerin dağıtıldığı törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de katıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Koordinatörlüğü tarafından 16 takımın katıldığı halı saha futbol turnuvası organize edildi. Ahmetli Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen törenle turnuvanın fikstür çekimi ve forma dağıtımı yapıldı. Ahmetli’nin kamu kurum ve kuruluşları, üniversitesi, esnafı ve vatandaşlarını bir araya getiren törene Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Gözde Koç, Mezarlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Çakır, Spor Şube Müdürü Hakan Ulak, Ahmetli Koordinasyon İşleri Müdürü Orçun Abalı, Celal Bayar Üniversitesi Ahmetli Meslek Yüksekokulu Sekreteri Hilmi Bilen ve turnuvaya katılan takımlar ve temsilcileri katıldı.

Ahmetli’de Sportif Faaliyetler Gelişiyor

Programın açılış konuşmasını Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Koordinasyon İşleri Müdürü Orçun Abalı yaptı. Abalı, Ahmetli’de sosyal kültürel etkinliklerin yanı sıra sportif faaliyetlerin de Manisa Büyükşehir Belediyesi ile yaygınlaşacağını söyledi.

Turnuva Ahmetli’ye Renk Katacaktır

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de konuşmasında, “Öncelikle müsabakaların Ahmetli’ye renk katacağını düşünüyorum. Başkanımız Cengiz Ergün’ün katkıları neticesinde Ahmetli’mizde sizlerin katılımıyla güzel bir futbol turnuvası düzenleyeceğiz. Bugün turnuvanın kura çekimini ve forma dağıtımını yapacağız” dedi.

Barış, Sevgi ve Kardeşlik İçin

Ahmetli’de sporseverlerle bir arada bulunmaktan onur duyduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “Spor bir ilçenin sosyal katmanlarını bir araya getirir. İlçemizin esnafları, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşlarımız bu turnuvada birlikte olacak. Ayrıca gençlerimizi sporla meşgul ederek, zararlı etkinliklerden uzak tutmak adına da bu tür sportif faaliyetler önemlidir. Barış sevgi ve kardeşliği ön plana çıkarmak için bu tür aktivitelere destek veriyoruz. Spor müsabakalarının centilmence geçmesini temenni ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Finalde Cengiz Başkanı da Görmek İstiyoruz

Ahmetli Ulucami Mahalle Muhtarı Fuat Mintaş da, “Cengiz Başkan bizlere değer veriyor. Sizlerin aracılığıyla kendisine teşekkür ediyoruz. Ahmetli’de bu tür etkinliklerin devamını diliyoruz. İnşallah final maçımızda sizleri ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ü aramızda görmek isteriz.

Formalar Dağıtıldı

Konuşmaların ardından turnuvaya katılan Ataköy Spor, Gökkaya Spor, Alahıdır Spor, Mandallı Spor, Kestelli Spor, Kendirlik Spor, Emniyet Spor, Esnaf Spor, Sağlık Spor, CBÜ Spor, Milli Eğitim Spor, Belediyespor, Ülkü Spor, Büyükşehir Spor, Yourtpa Spor, Şimşek Spor’a top ve formaları dağıtıldı. Program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir