ABDULLAH MERGEN’DEN PRİM VETOSU!

02 Nisan 2016 Cumartesi, 21:59

Kritik Ankaragücü maçı öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından gönderilen primler Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen’dan veto yedi.

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluk yolunda yarın kritik Ankaragücü maçına çıkacak Manisaspor’da maça saatler kala prim krizi yaşandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün rahatsızlığı dolasıyla görevlendirdiği 5 ismi Tarık Almış Spor Tesislerine gitmesi için görevlendirerek, oyunculara 5’er bin TL prim dağıtılmasını istedi. Ancak tesislere giden 5 isim akıl almayacak bir olayla karşı karşıya kaldı. Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına gelen 5 ismi muhatap almayacağını ifade edip, primlerin dağıtılmasına izin vermedi. Son derece kritik bir maça çıkacak futbolculara adeta maçtan bir gün önce doping etkisi yapacak bu önemli adıma izin vermeyen Mergen’in, “Sizler benim muhatabım değilsiniz. Belediye Başkanı Cengiz Ergün gelsin ya da telefonla futbolculara bağlansın” gibi komik bir istekte bulundu.

ŞAMPİYONLUK PRİMİ AÇIKLANACAKTI

Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından görevlendirilen 5 isim, 100 bin TL ile gidip maç öncesi 5’er bin TL, Ankaragücü maçı kazanılması halinde 5’er bin TL daha dağıtacaklarını futbolculara açıklayacakları ve şampiyon olunması halinde adam başı 10’ar bin TL daha vereceklerini söylemek istemesi Başkan Abdullah Mergen tarafından önlendi. Maddi anlamda büyük sıkıntı yaşayan Manisaspor’da böyle önemli bir adıma Başkan Abdullah Mergen’in olumsuz tavrı kafalarda soru işareti bıraktı.

ERGÜN, MADDİ MANEVİ TAKIMIN YANINDA

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisaspor’a daha önceki haftalarda kazanılan maçların ardından maddi manevi destekte bulunup, primler dağıtmıştı. Her seferinde içindeki Manisaspor sevgisini açık açık dile getiren Başkan Ergün’ün bu olumsuz hareket sonrası nasıl bir tavır alacağı ise merak konusu. Teknik heyet ve oyuncuların maddi anlamda yaşamlarını sürdürmesi açısından çok önemli olan primler, Manisaspor’da moral motivasyonun tavan yapmasına neden oluyordu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir