ABDULLAH MERGEN YARGI KARŞISINDA!

23 Mart 2017 Perşembe, 22:21

TFF 1’inci Ligi takımı Manisaspor’un eski yöneticileri  Bülent Hasgönüllü ve Turgay Gümüşdere’nin suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmanın ardından hakkında dava açılan Kulüp Başkanı Abdullah Mergen ve 14 Yönetim Kurulu Üyesi yarın hakim karşısına çıkacak. Başkan Mergen, “Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şeyimiz yok” derken, Bülent Hasgönüllü, “Bizim şahıslarla ilgili bir problemimiz yok. Bizim tek derdimiz Manisaspor” şeklinde konuştu.

HABER: COŞKUN KÖKÖZ / 45HABER.COM

Geçtiğimiz gün babası Albdülkadir Mergen’i kalp krizi sonucu kaybederek büyük üzüntü yaşayan Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, yarın hakim karşısına çıkıyor. Başkan Mergen’in ekibinde yer alan ancak daha sonra yönetim içinde yaşanan anlaşmazlıklar yüzünden istifa eden Bülent Hasgönüllü ve Turgay Gümüşdere’nin geçen yıl “Görevi kötüye kullanma, muhasebe kayıtlarında hile yapma, devleti zarara uğratma ve kulüp tüzüğüne aykırı hareket etme” iddialarıyla yaptığı başvuru üzerine savcılık soruşturma başlatmış, üzerine atılı suçları işlediği iddiasıyla Başkan Abdullah Mergen hakkında iddianame hazırlanıp dava açılmıştı. Manisa 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşması yarın yapılacak. Başkan Abdullah Mergen dışında yönetim kurulu üyelerinin de Mergen’e tek başına imza yetkisi, harcamalarda yönetim kurulu kararı olmadan elden ödeme yapması ve üzerinde yüksek miktarlarda para tutmasına göz yummalarından dolayı 14 isim hakim karşısına çıkacak.

MERGEN: HESABINI VEREMEYECEĞİMİZ..

Manisaspor Kulübü Başkanı Abdullah Mergen, davayla ilgili olarak şunları söyledi; “Gerekli hazırlıklarımız yaptık. Dosyalarımız ve belgelerimiz hazır. Hakim karşısına çıkarak ifademizi vereceğiz. Hayatta bu tür şeylerle herkes karşılaşabiliyor. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şeyimiz yok.”

HASGÖNÜLLÜ: KULÜPLERİN GELECEĞİ KARANLIK

Eski Manisaspor kaptanlarından ve Manisasporlu Futbolcular Dermek Başkanı Bülent Hasgönüllü, bu davanın Türk futboluna örnek olacağını ifade ederek, “Bizim şahıslarla ilgili bir problemimiz yok. Bizim tek derdimiz Manisaspor. Biz kuşku duyduğumuz olaylardan dolayı savcılığa şikayette bulunduk. Ülkemizde kulüpler şeffaf yönetilmediği için borç batağı içine sürükleniyor. Biz bu davayı Manisaspor sevgisiyle açtık. Dolasıyla kulüplerin geleceği karanlık. Bundan sonra bu şekilde derneklerin hesap verilebilir yönetim şekliyle daha iyi olacağına inanıyoruz. Konu adalete intikal etti. Son sözü mahkeme söyleyecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir