35 MİLYON LİRALIK DEV TESİS KADERİYLE BAŞ BAŞA!

21 Şubat 2017 Salı, 21:00

25 Mart 2016 tarihinde resmi açılışı gerçekleştirilen Muradiye Spor Kompleksi kaderiyle baş başa bırakıldı. 2014 yılında temeli atılan ve 2016 yılında tamamlanan dev tesisin doğalgaz problemi patlak verdi. Manisalılar tesisin ne zaman aktif edileceğinin yanıtını bekliyor.

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / MANİSADASPOR.COM

Manisa’ya büyük umutlarla kazandırılan Muradiye Spor Kompleksi şimdilerde kaderine terk edilmiş bir şekilde bekliyor. Henüz hiçbir turnuvaya ya da şampiyonaya ev sahipliği yapamayan dev tesisin doğalgaz projesinde problem olduğu öğrenildi. Doğalgazı açılamayan tesiste ısıtma ve sıcak su olmadığı için hiç bir kulüp tarafından tercih edilmiyor. Arsasıyla birlikte 35 milyon liraya mal olan yonca şeklindeki dev tesiste doğalgaz problemini aşmak isteyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ise firmanın iflas etmesiyle eli kolu bağlı bekliyor. Problemi çözebilmek adına muhatap bulamayan yetkililer, sorunu Spor Bakanlığı ile paylaştı. Henüz bakanlık tarafından bir açıklama gelmezken, Muradiye Spor Kompleksi’nin ne zaman tamamen aktif olacağı belirsizliğini sürdürüyor.

BASKETBOL TAKIMI YOK!

Manisa’da futbol anlamında birçok kulüp faaliyet gösterirken, basketbol branşında üst liglerde mücadele eden bir takımı henüz yok. Muradiye Spor Kompleksi aktif hale gelse bile ailelerin çocuklarıyla gidip basketbol maçı izleyebileceği bir merkez takımı yok. Akhisar Belediyespor maçlarını Akhisar’da oynarken, diğer basketbol takımları da alt ligler ve okul müsabakaları nedeniyle Çok Amaçlı Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu’nu tercih ediyor. Manisalılar böylesine dev tesiste hiçbir etkinliğin olmamasının üzüntü verici olduğunu belirterek, “Görünüşüyle çok güzel. Ancak Manisa’dan bir vatandaşın gidip göremediği tesisin şuan kimseye faydası yok. Basketbol severlere ev sahipliği yapabilecek bir konuma sahip ancak Manisa’nın bu branşta üst liglerde takımı yok. Daha önce Vestel vardı onlarda kulübün kapısına kilit vurdu. Akhisarspor Baketbol Takımı’nın burada gelip oynaması anlamsız. İnşallah hem dev tesis kısa sürede aktif olur, hem de ilimize bir tane üst ligler de mücadele edebilecek bir basketbol takımı kazandırılır. Bizlerde ailemizle birlikte Muradiye’ye gider maçları takip ederiz” dediler.

MURADİYE SPOR KOMPLEKSİ

3560 seyirci kapasiteli Muradiye Spor Kompleksi 7 bin 451 metrekare alan üzerine inşa edildi. Salonda 2 antrenman salonu, 1 bireysel oyunlar antrenman salonu, 8 sporcu soyunma odası ve 4 hakem odası, 6 antrenör odası, birer ilk yardım ve doping odası yer alıyor. Komplekste 90 araçlık kapalı otopark ve 114 araçlık açık otopark bulunuyor. Muradiye Spor Kompleksi  Ege Bölgesi’nde yer alan en büyük salonlardan biri.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir