MİNDERDE AKHİSAR RÜZGARI

07 Ocak 2014 Salı, 12:26

Konya’da yapılan Yıldızlar Güreş Ligi terfi müsabakalarına Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü yıldız güreşçileri damga vurdu. 81 il den 92 takımın katıldığı turnuvada 1050 sporcu mücadele etti. Türkiye’nin en önemli kulüpleriyle yarışan Manisa temsilcisi, ilk 16’ya girerek Yıldızlar Güreş Liginde de Süper Lig’e yükselmeyi başardı. Müsabakalara 11 sikletin 8’inde katılan güreş takımı, 3 siklette final yaptı, 1 birincilik ve 2 ikincilik elde etme başarısı gösterdi.

Madalya alan sporcular:

69 KG’da Arif Erdoğan altın madalya

50 KG’da Doğuş Ayazcı gümüş madalya

85 KG’da Ali Cengiz gümüş madalya aldı.

Akhisar Belediyespor güreş takımı antrenörleri İsmail Göze ve Yücel Ünsal elde ettikleri başarıların tesadüf olmadığına, uzun süren çalışmaların meyveleri olduğuna dikkat çekti. Çalışmaları hakkında bilgi veren Göze, büyükler güreş liginde Süper Lig’e kalmamızın ardından, Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda takım olarak 3. olduk. Ardından Yıldızlar Güreş Lig’in de böyle başarılı bir sonuç aldığımız için çok mutluyuz. Güreş liginde Süper Lig’e kalmamız Manisa ve Akhisar güreşi adına doğru yolda olduğumuzun bir göstergesidir. Bu başarıda emeği bulunan herkese teşekkür ederim” dedi.

Antalya’da 3.’lük geldi

2014 yılı Büyük Erkekler Greko-Romen Türkiye Şampiyonası’nda Akhisar Belediye Gençlik Spor Kulübü rüzgarı esti. Antalya’da gerçekleştirilen şampiyonaya 97 kulüpten 450 sporcu katılırken, Manisa temsilcisi 7’si büyük, 8’i yıldız ve genç sporculardan oluşan bir kadroyla katıldı. Şampiyonada ilimizi temsil eden Akhisar Belediyesporlu güreşçiler kulüpler sıralamasında 3. sırada yer alarak önemli bir başarının altına imza attılar. Antalya Kepez Spor Salonu’nda birbirinden çekişmeli müsabakaların yapıldığı şampiyonada, Akhisarlı güreşçilerimiz 3 madalya ile şampiyonayı tamamladı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.