2014-2015 FUTBOL SEZONU VALİ BEKTAŞ’IN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI

28 Ağustos 2014 Perşembe, 14:27

FUTBOL HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİNİN 2014-2015 FUTBOL SEZONU VALİ BEKTAŞ’IN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI.

Futbol Hakemleri ve Gözlemcilerinin 2014-2015 Futbol Sezonu, Mümin Özkasap Spor Tesisi’nde düzenlenen törenle açıldı.

Törene Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Çağatay Şahan, İl Hakem Kurulu Başkan Vekili Mehmet Can, iş adamı Tarık Almış ile hakem ve gözlemcilerin yanısıra yakınları katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Çağatay Şahan, “Türkiye liglerinde gösterdikleri üstün başarılar ile yağmur çamur demeden cefakarca görev yapan tüm hakem ve gözlemci arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bunun yanı sıra, desteklerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkan Vekili Mehmet Can ise, 2014-2015 Futbol Sezonunda görev yapacak hakem ve gözlemcilerle ilgili rakamsal bilgiler vererek,  yeni sezonun hayırlı olmasını diledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise konuşmasında, 2014-2015 sezonun kazasız, belasız ve hayırlı olmasını temennisinde bulunarak ,  Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu sezon üst klasman, bölge ve ulusal noktasında hakem ve gözlemci olarak Manisa’dan 44 kişinin ismini vermiş olmasının  Manisa  açısından gurur verici olduğunu, geride kalan hizmet döneminde Manisa’da amatör spora sağladıkları desteklerin yeni hizmet döneminde de devam edeceğini ifade etti.

Hakemlere yeni sezon için hayırlı olsun dileklerinde bulunan Vali Bektaş da konuşmasında, “Futbolun insanımızın hayatında zihninde önemli bir yeri var. Buna paralel olarak da hem maliyeti yüksek hem de yan etkileri, yan zararları olayları olan bir olgu. Bu hafta sonu Ülkemizin en önemli futbol etkinliklerinden birine ev sahipliği yaptık. Misafirlerimiz Türkiye’nin en büyük takımlarıydı ve bir süper kupa maçını arkada bıraktık. Gönül daha hoşluklar içerisinde, daha güzellikler içerisinde futbol organizasyonları arzu ediyor. Ama dünyanın neresinde olursa olsun maalesef bu işin tabiatında bir takım sıkıntılar da olagelmiş. Bu sıkıntıların mümkün olduğu kadar az olmasında da olmamasında da en önemli katkısı olan hakemlerimizin, Manisa’da futbol hakemliği konusunda ciddi bir yol kat ettiği anlaşılıyor. Hakemlerimizin her aşamada yeni bir futbol sezonu başında katkılarına hakkaniyetli, adil, yönetimlerine ihtiyacımız olduğuna inandığımı ifade etmek istiyorum. Bu katkıyı da hakkıyla yaptıkları anlaşılıyor ki; Manisa hakemliği önemli bir yerlere gelmiş. Ellerine sağlık, kendilerini kutluyorum. Futbol gerçekten rekabetin çok yüksek olduğu çekişmelerin çok yüksek olduğu, duygusal anların çok öne çıktığı bir spor dalı. İnşallah hakkını veririz. Tesisleşmede Büyükşehir Belediyemizin Başkanından yaptıkları ve yapacakları tesisleri dinledik. Büyükşehir yapısı içerisinde bütün sektörlerde olduğu gibi sporda da Büyükşehir Belediyemizin çok büyük katkılarına ihtiyacımız var. Neredeyse artık tek aktör Büyükşehir Belediyeleri oldu. Mevzuatımız, sistemimiz bu yöne doğru gidiyor. Belediyemiz de il belediyesi düzeyinden Büyükşehir Belediyesi fonksiyonuna geçiş hazırlıklarını tamamlıyor. İlin bütününe hizmet sunmaya gayret ediyor. Ben  Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, meclisine ve personeline bu zorlu süreçte başarı diliyorum. Çalışmaları umarız şehrin ve bizlerin umduklarını karşılar. Büyükşehir Belediyemizin her zaman yanında olacağız. Bütün sektörlerde, sporda olduğu gibi şehrimizi başarıdan başarıya koşturmanın çarelerini hep beraber arayacağız. Bu konudaki çabaları için kendilerine bu konuda teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Kazasız belasız hakem şansı içerisinde sorunsuz bir futbol sezonu diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından görevi bırakan hakemlere plaket takdim edilirken, Bölgesel Yardımcı Hakemlikten, Ulusal Yardımcı Hakemliğe terfi eden ve bir üst klasmana terfi eden hakemlere de kokartları takdim edildi. (27.08.2014)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir