111 KULÜBE MALZEME DESTEĞİ

16 Aralık 2013 Pazartesi, 16:22

İl Özel İdaresi tarafından, 111 amatör futbol kulübüne malzeme yardımı yapıldı. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilen malzeme dağıtım töreninde 1998 çift krampon, 1998 takım eşofman takımı ve 555 adet futbol topu dağıtıldı. Atatürk Spor Salonu’nda yapılan dağıtım törenine Vali Abdurrahman Savaş, AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Mercan, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı İsmail Aydın, siyasi parti temsilcileri, amatör futbol kulübü temsilcileri ve sporcular katıldı.

Haklarınızı takip edeceğiz

Spora verilen desteğin her zaman devam edeceğini belirten Vali Abdurrahman Savaş, gelecek yıllarda bu desteğin sadece futbol ile sınırlı kalmaması konusunda çalışmalar yapacaklarını belirtti. Gelecek yıl yapılacak olan malzeme desteği konusunda konuşan Vali Savaş, “ASKF Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız ve Spor İl Müdürümüz benden malzeme yardımının diğer branşlarda da yapılması konusunda talepte bulundular. Umarım önümüzdeki dönemde bu yardımların sadece futbola değil, diğer branşlara da verme imkânımız olur. Bu konuda söz vermiyorum ama haklarınızı sonuna kadar takip edeceğim” dedi.

Beldelerde spor kulüpleri kapanmayacak

Gelecek nesillere sahip çıktıklarını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise bu konuda destek veren herkese teşekkür ettiğini ifade etti. Gençlerin geleceğin teminatı olduğunu kaydeden Tanrıverdi, “Gençlerimizin hem fiziken hem de ruhsal olarak daha sağlıklı yetişebilmesi için gayretlerimizi ortaya koyuyoruz. Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte beldeler kapanmış olsa da bu beldelerde ki amatör spor kulüplerinin hizmetleri artarak devam edecektir. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın” diye konuştu.
“Çocuklarımız için gelecek artık daha aydınlık”

Manisa sporu ve gençliği için çalıştıklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, verilen bu desteğin, zor şartlar altında faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarına bir nebzede olsa karşılayacağına inandığını ifade etti. Özmekik, “İl Özel İdaremizin sağlamış olduğu destekle İl Müdürlüğümüz ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun koordinatörlüğünde 111 futbol kulübüne malzeme desteğinde bulunacağız. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Manisa gençliği ve sporu için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başta Valiliğimiz olmak üzere İl Özel İdaresi’nin destekleriyle Manisa sporda çağ atlıyor. Biz spora olan desteğimizi çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için yapıyoruz. Yarınlarımızın daha aydınlık olması ve daha iyi bir gençliğin yetişmesi için sporun öneminin farkındayız. Futbolun sadece futbol olmadığını tekrar hatırlatmak istiyorum. Küçük yaştan itibaren spor yapılması çocuklarımızın zihinsel, bedensel ve kişisel gelişimlerine büyük etki ediyor. Sporla tanışan her birey için gelecek artık daha aydınlık. Bu yüzden amatör spor kulüplerini üstlendikleri sosyal ve sportif rolden dolayı kutluyorum. Verilen bu desteğin, zor şartlar altında faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarına bir nebzede olsa karşılayacağına inanıyorum. Amatör futbol kulüplerine verilen destekler bugün ile sınırlı kalmayacak. Biz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak amatör spor kulüplerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Kurumumuzun imkânları çerçevesinde amatör spor kulüplerimiz her zaman desteklenecek, onların her türlü sıkıntılarını çözmek için çalışmalarımız sürecek. Bu konuda bizlere her zaman destek veren Başta Manisa Valimiz Abdurrahman Savaş olmak üzere, Milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nurettin Aytekin’e ve Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı İsmail Aydın’a teşekkür ederiz” dedi.

“Belde kulüplerinin kapanmaması için destek bekliyoruz”

Amatör futbol kulüplerine yapılan destekten dolayı teşekkür eden Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı İsmail Aydın, belde kulüplerinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Aydın şunları ifade etti: “İsmail Aydın: 122 spor kulübü bünyemizde bulunuyor. Farklı liglerde mücadele eden 100’e yakın kulübümüzde 6000 sporcuyla faaliyetlere katılmaktadır. Geriye kalan kulüplerimiz ekonomik sıkıntıları nedeniyle liglere katılamamaktadır. Manisa’nın büyükşehir olması nedeniyle kapanacak olan 69 beldemizin 41’inde spor kulübü bulunmaktadır. Bu kulüplerinin kapanmaması konusunda büyüklerimizden destek bekliyoruz. Malzeme desteğinin diğer branşlarda da olmasını istiyoruz.”

Konuşmaların ardından Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı İsmail Aydın, amatör spora desteklerinden dolayı Vali Abdurrahman Savaş ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz’a plaket verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.