11 AY SONRA MANİSA’NIN MAÇINA ATANDI!

20 Kasım 2014 Perşembe, 00:00

ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor – Manisaspor maçı için Merkez Hakem Kurulu hakem Suat Arslanboğa’yı maça atadı. Geçtiğimiz sezon Ege ekibinin Samsun’da verdiği kararlarla canını yakan Arslanboğa, 11 ay aradan sonra Manisa’nın maçını yeniden yönetmiş olacak. Manisaspor cephesinden ise bu atama pekte olumlu karşılanmadı.

PTT 1.Ligi’nin 10.haftasında oynanacak maçların hakemleri açıklandı. Manisaspor’un Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile Pazar günü saat 13:30’da deplasmanda oynayacağı maça Merkez Hakem Kurulu hakem Suat Arslanboğa’yı maça atadı. Suat Arslanboğa en son 22 Aralık 2013 günü Samsun 19 Mayıs Stadı’nda oynanan olaylı Samsunspor – Manisaspor maçını yönetmiş ve misafir takım adına verdiği kararlarla siyah-beyazlı camianın büyük tepkisini almıştı. 1-0 öne geçmesine rağmen 10 maç sonra mağlubiyet yaşayan Ege ekibi, faturayı maçın hakemine kesmişti. Arslanboğa, Samsun’da oynanan maçı 2 kırmızı, 8 sarı kart çıkararak ve Manisaspor alehine bir de penaltı çalarak tamamlamıştı. Bu kartlardan 2 kırmızı kartı ve 5 sarı kartı da Manisasporlu oyunculara çıkarmıştı.

O maçta yaşanan gerginlik Manisaspor kafilesinin dönüş yolunda hakemlerle aynı uçağa denk gelmesiyle protestolar ile devam etmişti. O dönemin yönetim kurulu uçakta karşılaştıkları Suat Arslanboğa ve yardımcılarına sert tepki gösterip, “‘Gece nasıl uyuyacaksın’, ‘Vicdanın rahat mı’ gibi sorular sorup alkış yağmuru tutmuştu. Aynı Arslanboğa, 11 ay sonra Manisaspor’un kritik maçında düdük çalacak.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir