Yurttaş “CHP AK Partinin Alevi Açılımından Rahatsız oldu”

28 Kasım 2014 Cuma, 11:03

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, CHP nin AK Partinin yaptığı Alevi Açılımından rahatsızlık duyduğunu söyledi. Yurttaş, ülkede birlik ve huzurdan yana esen rüzgarı engellemeye çalışanlar olduğunu belirtti.

Yurttaş açıklamasında “Barış rüzgarlarını kesmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Yıllardır CHP bu konuyu suistimal etti. Şimdi bu konunun çözüme kavuşturulması CHP’yi rahatsız etti.Biz aynı toprakların insanıyız, biz aynı medeniyetin mirasçıları, daha da önemlisi aynı medeniyetin ortak mimarlarıyız. Nasıl ki Mevlana ismi silindiğinde bu topraklardan geriye hiçbir şey kalmazsa, Hacı Bektaşi Veli ismi silindiğinde de bu topraklardan geriye hiçbir şey kalmaz. Yaşanan tarih içinde Alevi ya da Sünni acıları, hüzünleri, kederleri birlikte yaşadık. Sevinçleri, coşkuyu, heyecanı birlikte paylaştık. Yakın tarihte yaşanmış Dersim gibi, Çorum, Kahramanmaraş, Sivas, Gazi Mahallesi gibi acı hadiseler bizim bin yıllık kardeşliğimizi bozamaz. Birilerinin gelip bu ateşi körüklemesine izin vermeyeceğiz. Birilerinin gelip bu ateşi söndürmesini de beklemeyeceğiz. Bu ateşi inşallah Hacı Bektaşi Veli’nin o büyük öğüdüyle bir olarak, iri olarak, diri olarak, hep birlikte Türkiye olarak biz söndüreceğiz” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş “12 yıllık iktidarımız süresinde Alevi kardeşlerimizin sorunlarını çok samimi şekilde ele aldık ve bazı adımlar da attık. Bugüne kadar hiçbir hükümetin sergilemediği bir samimiyet sergiledik ve sorunları çözmede tam bir kararlılık içinde olduk. Yaptığımız çalıştaylarla sorunu tespit ettik, çözüm yollarını belirledik ve uzlaşılan konularda çözümleri uygulamaya koyduk. En son Nevşehir’deki Üniversitemizin adını Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi yaparak bu noktada bir adım daha attık. İnşallah çok daha fazlasını yaparız ve yapacağız. Ama tekrar ediyorum; güç devşirme peşindeki odakları aramıza almayalım, istismarcıları aramıza almayalım. Alevilere sadece birer oy deposu olarak bakan istismar siyasetini aramıza almayalım. Biz hep birlikte 76 milyon biz olduğumuz müddetçe, inşallah bin yıllık kardeşlik tarihimizi çok daha güçlü şekilde geleceğe taşırız ve taşıyacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir