YENİ HÜKÜMETTE MANİSALI BAKAN OLACAK!

08 Aralık 2014 Pazartesi, 14:54

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından organize edilen istişare toplantısında Manisalılara ‘Bakan’ müjdesi verdi. Arınç, 2015 seçimlerinde yeni hükümetle birlikte Manisa’dan bir bakanın çıkacağını söyledi. Arınç isim konusunda ise açıklama yapmaktan kaçındı

Ferdi UZUN

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından her hafta organize edilen kahvaltılı istişare toplantısının bu haftaki konuğu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç oldu. Anemon Otel’de düzenlenen istişare toplantısında konuşan Bülent Arınç, Manisalılara ‘Bakan’ müjdesi verdi. Arınç, 2015 seçimlerinde yeni hükümetle birlikte Manisa’dan bir bakanın çıkacağını söyledi.

 MÜSİAD’ın konuğu olmak çok önemli

İstişare toplantısında işadamlarına seslenen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “ MÜSİAD’ı seviyoruz, takdir ediyoruz. Sadece ekonomik ticari alanda değil, Türkiye’nin her konusuyla yakından  ilgilenen demokratikleşme özgürleşme konusunda çalışmalar yapan MÜSİAD’ın konuğu olmak çok önemli. Bir hemşeriniz, arkadaşınızım. Manisa’ya hayat verenlerle, emeğini alın terini ortaya koyanlarla bir aradayız. Belli bir nesil zaman içinde önemli görevler alıyor, bizde bundan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“MANİSA İZMİR’İN BANLİYÖSÜ GİBİYDİ”

CBÜ’nün daha güçlü olacağını düşünen Arınç, “Şehirle bütünleşme, teknoloji, sanayi ile işbirliği yaparak katma değer sağlayacağız. Burası Manisa’nın küçük bir haritası, bu haritadan memnunuz. Ele ele verirsek sevgiyle güçle bir arada olursa büyük bir kazanç olur. Manisa gelişi, büyüdü güçlendi. Geçmişte İzmir’in gölgesinde kalmış, İzmir’in banliyösü sayılan, ayakkabı alacak olsa İzmir’e giden insanlardık. Bu bağımlılık Manisa’ya çok şey kaybettiriyordu. Manisa artık büyük önemli, ekonomik değeri yüksek bir ildir tarım kenti olmanın yanında sanayi şehridir. Manisa büyük firmaları ile iyi noktaya geldi. kobiler de orta çapta sanayi de çok önemli. Ufak işleri bereketle büyüten önemli firmalar haline geldik. Bu bir övünç kaynağıdır. Üzümde zeytinde, tütünde, organik tarımda meyve ürünleriyle Türkiye’de önemli bir merkez olarak tarımla ilgisini devam ettiren, pamuğu ile kendisinden söz ettiren Manisa var. Bu büyümeye uygun olarak şehrimizin ilçelerimizin aynı oranda büyüdüğünü söylemek zor. Şehircilik anlayışı geri kaldı. İyi planlanmamış, arasından rüzgar bile geçmeyen sokakları ile gelişiminden bu ölçüde nasibini alamadı” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir