VE VALİ SONUNDA PATLADI!

14 Ocak 2015 Çarşamba, 15:46

Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle basınla buluşan Vali Erdoğan Bektaş, son zamanlarda kendisine yönelten eleştirilerle ilgili çok sert konuştu. En son CHP Manisa milletvekili Özgür Özel’in ‘En kötü bürokrat Manisa valisidir’ diye nitelendirdiği Erdoğan Bektaş, “Ben etkisiz eleman değilim. Kimse beni etkisiz eleman yapmaya kalkmasın. Kimse bizi etkisiz eleman yerine koymasın, herkes işine baksın. Herkesin bir görevi var. Herkes onu yapacak. Eğer bunlar olursa toplum sağlıklı işleyecek. Bırakın biz işimizi yapalım, siz de işinizi yapın. Her şey birbirine karışmasın, herkes ayrı ayrı çalışmalar yapsın” dedi.

Ferdi UZUN

Vali Erdoğan Bektaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın emekçileriyle Taş Fabrika’da bir araya geldi. Bektaş, “”Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Manisa’da fazlasıyla gazetecimiz var. Bu bizi mutlu ediyor. Gazeteciler, bizler ile halk arasında köprü kurma görevi görüyor. Bu önemli bir görevdir. Basın mensupları Manisa’nın sorunlarına çözüm üretebilecek güçtedir. Dolayısıyla gününüzü tekrar kutluyor bizler için önemli olduğunuzu hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Etkisiz elaman değilim

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Erdoğan Bektaş, geçtiğimiz haftalarda CHP Manisa milletvekili Özgür Özel’in En kötü bürokrat Manisa valisidir’ söylemlerinin sorulması üzerine “Saygı duyuyorum derken” toplantının ilerleyen saatlere yaptığı bir konuşmada adeta Özgür Özel’e gönderme yaparak, “Ben etkisiz eleman değilim. Kimse beni etkisiz eleman yapmaya kalkmasın. Kimse bizi etkisiz eleman yerine koymasın, herkes işine baksın. Herkesin bir görevi var. Herkes onu yapacak. Eğer bunlar olursa toplum sağlıklı işleyecek. Bırakın biz işimizi yapalım, siz de işinizi yapın. Her şey birbirine karışmasın, herkes ayrı ayrı çalışmalar yapsın” diye konuştu.

Manisa için karar verin

Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’de meclis üstünlüğünün ise AK Parti’de olmasında vatandaşın bir mesaj vermek istediğine de dikkat çeken Bektaş, “Manisa’nın bütün sorunları imarla alakalı. Hangi sorun aklınıza geliyorsa altında imar var. Bu şehir bu işi başarmak zorunda. Siyasi zorluklar var diyorlar. Vatandaş seçim yaptı. Kimse yerim seçimini diyemez, daha bir yıl olmadı. Vatandaş bir siyasi partiye Büyükşehir Belediyesi sana ait dedi. Diğer siyasi partiye meclis çoğunluğunu sana veriyorum dedi. Bunu halk yaptı, Manisalılar yaptı. Vatandaşımız tek bir siyasi partiye al her şey senin olsun demeyi bilirdi ama yapmadı. Buna kimin ne sözü olabilir? Bizim millet kuyumcu terazisi gibi oy kullanıyor. bu mesajı iyi okumak lazım. Bu mesajın anlamı mecliste anlaşmazlığa düşün sorunumuzu çözmeyin demek değildir. Manisa için karar verin, sorunumuzu çözün demektir. Demek ki yapılacak şey belli. Anlaşacaklar” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir