VATANDAŞLAR SEÇİME HAZIR MI?

09 Eylül 2015 Çarşamba, 18:21

Manisa Tabip Odası Genel Sekreteri Psikiyatrist Hasan Semih Bilgin, vatandaşların sosyal medya üzerinden galeyana getirilmek istendiğini söyledi. 1 Kasım seçimleriyle ilgili de açıklama yapan Bilgin, “Vatandaşlar psikolojik olarak seçime hazır değil.” dedi.

Türkiye, kanlı terör eylemleriyle erken seçime gidiyor. Manisa Tabip Odası Genel Sekreteri Psikiyatrist Hasan Semih Bilgin halkın psikolojik durumunu değerlendirerek, Türkiye’nin erken seçime hazır olmadığını söyledi. Sosyal medyanın insan hayatı üzerindeki etkilerine de değinen Bilgin, “Vatandaşlar sosyal medya üzerinden galeyana getiriliyor.” dedi.

SEÇİME HAZIR DEĞİLİZ

PKK’nın haince yaptığı kanlı terör eylemlerinin vatandaşlar üzerinde büyük bir psikolojik travma yarattığına değinen Psikiyatrist Hasan Semih Bilgin, bu şartlarda yapılacak bir erken seçimde sonuçların gerçeği yansıtmayacağını ifade etti. Terörizmin esas amacının halkı korkutmak olduğunu kaydeden Bilgin, bir an önce kanlı eylemlerin son bulması gerektiğinin altını çizdi.

SOSYAL MEDYA GALEYANA GETİRİYOR

Sosyal medyanın insan hayatını derinden etkilediğini belirten Psikiyatrist Hasan Semih Bilgin, terör eylemleri sonrası vatandaşlara ciddi bir bilgi kirliliği empoze edildiğini söyledi. Sosyal paylaşım sitelerindeki bazı hesapların halkı galeyana getirmek için açıldığının altını çizen Hasan Semih Bilgin, kullanıcıların gelen her bilgiyi gerçek olarak kabul etmemesi gerektiğini ifade etti.

FUAT AVNİ ALGI OPERASYONU MU?

Manisa Tabip Odası Genel Sekreteri Psikiyatrist Hasan Semih Bilgin, yapılacak operasyonları önceden Twitter aracılığıyla vatandaşlara duyuran Fuat Avni hesabıyla ilgili önemli bir iddia ortaya attı. Fuat Avni’nin vatandaşlara operasyonları normalmiş gibi göstermek için açılan bir hesap olabileceğini söyleyen Bilgin, “İnsanlar Fuat Avni’nin yazdıklarını görüyorlar ve yapılan operasyonlarda ‘Bunu daha önce Fuat Avni de söylemişti’ diyorlar. Fuat Avni, içeriden dışarıya bilgi aktaran bir insan da olabilir, vatandaşları operasyonların normal olduğuna inandırmak için açılmış bir hesap da olabilir.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir