URGANLI BELEDİYE BAŞKANI TANRIVERDİ’Yİ YALANLADI

28 Şubat 2014 Cuma, 12:53

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi geçtiğimiz günlerde Turgutlu’nun Urganlı Beldesi’ne ziyarette bulunmuştu. Bu ziyareti esnasında bir konuşma gerçekleştiren Tanrıverdi, MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’e yüklenerek, “Urganlı’da MHP’li bir belediye başkanı var. Urganlı’ya gelmemiş üstelik de MHP’li bir belediye başkanına MHP’li Manisa belediye başkanı randevu bile vermiyor.” demişti. Urganlı Belediye Başkanı Halil Daşkan ise bir açıklama yaparak, Tanrıverdi’nin sözlerini yalanladı.
30 Mart Yerel Seçimleri’ne yaklaşılırken, siyasetin dozu artıyor. Adaylar yalan beyanlarda bulunmaya başlıyor. Bunun en yakın örneği Turgutlu’nun Urganlı Beldesi’nde yaşandı. Urganlı’da seçim bürosu açılışına katılan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, burada vatandaşa hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Tanrıverdi konuşmasında, “Urganlı’da MHP’li bir belediye başkanı var, Urganlı’nın ne eksiği var ne yok ihtiyacınız var mı diye gelip soran olumu? Urganlığa gelmemiş üstelik de MHP’li bir belediye başkanına MHP’li Manisa belediye başkanı randevu bile vermiyor. Oysa biz merkezi hükümetten gelebilecek hizmetleri veriyoruz. Asla parti ayrımı yapmıyoruz. Manisa belediyesi içinde ayrım yapmadık. Tam 90 milyon liralık eski parayla 90 trilyonluk kendisine destek verdik. Niye verdik, bizim için şehir önemli bizim için hemşerilerimiz önemli bizim için elbette insan önemli insan. Ama şu MHP zihniyetine bakın ki Manisa belediye başkanı MHP’li olduğu halde MHP’li bir belediye başkanına destek olmuyor” dedi.
“Asılsız Açıklamalar”
Tanrıverdi’nin bu konuşmasına yanıt ise gecikmedi. Urganlı Belediye Başkanı Halil Daşkan bir açıklama yaparak, Tanrıverdi’yi yalanladı. Daşkan açıklamasında, “Bu asılsız bir iftira. Cengiz başkanımız en az 4 sefer Urganlı’mıza gelmiştir. Ben istediğim zaman Cengiz Başkan’la gerek telefonla gerekse yüz yüze görüşüyorum. Ayrıca her ay düzenli olarak yemekli toplantılarda bir araya gelmekteyiz. Bu açıklamaların aslı astarı yoktur. Tanrıverdi’nin açıklamalarını yalanlıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.