Türkiye’yi ayağa kaldıran olayı Özgür Özel sordu!

23 Aralık 2016 Cuma, 17:57

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Başbakan Binali Yıldırım’a IŞİD tarafından yakılarak şehit edildiği iddia edilen askerlerin görüntülerini sordu

Suriye’de, terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılan iki askerimizin yakılarak öldürdüğüyle ilgili video tüm Türkiye tarafından konuşuluyor. Videonun gerçek mi yoksa montaj mı olduğu hakkında henüz resmi kaynaklardan bir açıklama gelmezken konuyla ilgili ilk hareket CHP kanadından geldi.
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü’ne verdiği dilekçe ile olayın iç yüzünü Başbakan Binali Yıldırım’a sordu.
CHP’li Özel, “22 Aralık Perşembe gecesi “IŞİD, Türk askerlerini yaktı” iddiası ile yayılan 19 dakikalık video sosyal medyada ve kamuoyunda infial yaratmıştır. AKP hükümetlerinin geçmişte “birkaç öfkeli genç” diye tanımladığı IŞİD’in Türk askerlerini yaktığı iddiasıyla gündeme gelen söz konusu videoyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından inceleme yapıldığı ifade edilse de, henüz kamuoyunu rahatlatacak net bir açıklama yapılamamıştır.” ifadelerini kullandı.
CHP’li Özgür Özel, Başbakan Binali Yıldırım’a şu soruları yöneltti:
“IŞİD’in Türk askerlerini yaktığı iddiasıyla yayılan video ile ilgili inceleme başlatılmış mıdır?
Söz konusu videodaki görüntüler doğru mudur?
Doğru ise, öldürülen askerlerin kimlikleri tespit edilmiş midir? Tespit edilmiş ise ailelerine bilgi verilmiş midir?
Bu görüntüler doğru ise, öldürülen askerlerimiz hangi tarihte kim/kimler tarafından, nerede kaçırılmıştır?
Öldürülen askerlerin kurtarılması için hükümetiniz tarafından ne gibi çalışmalar yapılmış, hangi girişimlerde bulunulmuştur?
Öldürülen askerlerimizin serbest bırakılması için kaçıranlarla görüşme yapılmış mıdır? Yapılmış ise ne zaman görüşmeler yapılmıştır? Görüşmeler sırasında askerlerin serbest bırakılmasına karşılık herhangi bir talep iletişmiş midir? İletilmiş ise, bu talep nedir?”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir