Tanrıverdi: Seçimi Kaybetsek de Halkı Cezalandıramayız

07 Temmuz 2014 Pazartesi, 12:17

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Kula’da katıldığı toplantıda, oy vermeyen vatandaşın cezalandırılmayacağını belirtti; “Seçimi kaybetsek de Vatandaşlarımız bize oy vermedi diye onları cezalandırmayız” dedi.

AK Parti MKYK üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Kula İlçe Teşkilatı’nın toplantısında partililer ile bir araya gelerek partililer ile sohbet etti. Partililere seslenen Tanrıverdi 30 Mart seçimleri geride bıraktıklarını söyleyerek, “Manisa büyükşehir belediye başkanlığı seçimini kaybetsek de ben AK Parti’nin Manisa milletvekiliyim. Vatandaşlarımız bize oy vermedi diye onları cezalandırmayız. Bizler hizmet için seçildik ve hizmetlerimiz Kula’ya devam edecektir” dedi

YUNUS EMRE KÜLLİYESİ FARZ
Tanrıverdi Kula’ya yapılması için projelerinin hazırlandığı Yunus Emre Külliyesi hakkında da partililere bilgi vererek “Yunus Emre Külliyesinin yapılması Kulalı’lar için Manisa için bir farzdır. Orası başlatılmıştır, Orası bugün Kula Belediyesi’nde meclis üyesi olan birinin arsası yüzünden kalmıştır. O arsa benim arsam olsa hiç düşünmeden Yunus’un hatırına Yunus’a hediye ederim. Bu işi bitiririm. Ama maalesef sırf o arsa yüzünden o Külliye işi biraz aksadı. İnşallah o arsa meselesi de bir an önce çözülürse ondan sonra burada belediye yapacağını yapsın ama gücünü aşacaktır.”

UNESCO FARK ETMİŞ
Yunus Emre’nin değerinin Türkiye’de bilinmediğine dikkat çeken Tanrıverdi, ” Yine Yunus’a sahip çıkmak onun buradaki nesilleri olarak bizlere düşer. Bizden elimizden gelen gayreti gösteririz. O Külliyeyi bitirmemiz gerekir. Yunus bizim ecdadımızdır gönül insanıdır. 1991’de UNESCO onun hatırına Dünya Sevgi Yılı ilan etmiştir. Biz belki yanı başında olduğumuz için çok fark edemiyoruz. Ama UNESCO Dünya ve Avrupa bunun farkına varmış sahip çıkmış ve hatırına sevgi yılı ilan etmişse o zaman onun buradaki torunları ona daha çok sahip çıkmak zorundadır” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.