Tanrıverdi İsrail’in Filistin’e Yönelik Saldırılarını Lanetledi

15 Temmuz 2014 Salı, 13:00

AK Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin TANRIVERDİ yaptığı yazılı açıklama ile İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını lanetlerken, uluslararası toplumu da ikiyüzlülükle ve 3 maymunu oynamakla suçladı.

Hüseyin TANRIVERDİ yaptığı yazılı açıklama da şunları belirtti;
“İsrail geçmişte yaptığı yanına kar kaldığı için bugünde pervasızca, acımasızca masum insanlara saldırmaya, öldürmeye devam ediyor. 7 Temmuz’dan itibaren Gazze’ye düzenlenen operasyonlarda 15 Temmuz 2014 itibarı ile 29’u çocuk, 194 kişi şehit edildi. Yaralıların sayısı ise 1400’ü geçti.

İnsani birçok ihtiyacın karşılanamadığı Han Yunus, Ferah ve Gazze’de insanların üzerlerine bombalar yağdırılmakta, uluslararası toplum tarafından kullanılması yasaklanan birçok kimyasal içerikli bomba ve silahlar kullanılmaktadır.

İsrail Batının himayesinde Müslüman kanı akıtmaya devam ederken başta ABD ve İngiltere adeta onlara prim vermektedir. Mübarek Ramazan ayı içerisinde evlatlarını, analarını, babalarını kaybeden Filistinlilere, Mescid-i Aksa’nın koruyucularına yardım etmek içinde bulunduğumuz dayanışma ve birlik ayının ruhuna uygun olduğu gibi tüm Müslümanlarında görevidir.

BM; yalanlarla dünya kamuoyunu oyalamaya devam etsin, ABD; orantısız güç görmüyoruz desin, Avrupa; gözlerini kapasın, başlarını kuma gömsün, ama biz onlarla beraber olmaya, onlara her türlü yardımı yapmaya hem devlet hem de millet olarak devam edeceğiz.

Başta BM olmak üzere demokrasiyi, barışı ağızlarından düşürmeyen tüm Batılı kurum ve kuruluşlar konu Filistin olunca adeta kör, sağır ve dilsiz olmaktadır.

İsrail akıttığı kanda mutlaka boğulacaktır. Henüz gözlerini dünyaya yeni açmış masum yavruların göğüslerine saplanan bombaların hesabını İsrail veremeyecektir. Gün gelecek insanlık o demir kubbeleri delecektir. İnsanlığın yüz karası bu devlet, kendi halkının vicdanında dahi mahkum olmuştur.

Türkiye olarak bir bütün halinde yardım elimizi mazlumlara uzatırken, uluslararası arenada konuyu gündeme taşırken, diğer ülkelerin seslerinin daha çok çıkmasını insani ve vicdani bir duyarlılık içerisinde bekliyoruz”.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir