Tanrıverdi: Bu Seçim Devlet Başkanlığının Seçimidir

09 Temmuz 2014 Çarşamba, 11:10

Partisinin Ahmetli ilçe teşkilatınca düzenlenen iftar yemeğinde konuşan AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, “10 Ağustos’ta Türkiye’de ilk defa halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı göreve gelecek. Dolayısıyla bu seçim Türkiye’de devlet başkanlığının seçimi olacaktır.”dedi.

AK Parti Ahmetli İlçe Teşkilatı tarafından birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi adına verilen iftar yemeğine AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, İl Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, Ahmetli İlçe Başkanı Serkan Karakaya, AK Parti Gölmarmara İlçe Başkanı Süleyman Benli, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık katıldı.

“30 MART’AKİ MAHCUBİYETİMİZİ GİDERMELİYİZ”
İftar yemeğine katılanlara teşekkür eden Ahmetli İlçe Başkanı Ahmet Alhan’ın yaptığı kısa konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, koşmasında şunları söyledi; “30 Mart seçimlerini geride bıraktık. Ahmetli’de önemli bir başarıya birlikte imza attık. Ancak kimi ilçelerde seçimleri alamadık, büyükşehir belediyesini de alamadık. Doğrusu bu yönüyle istisnalar kaideyi bozmaz Başbakanımıza karşı bir mahcubiyet içerisindeyiz. 10 Ağustosta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için Manisa olarak bir bütün hazırlanacağız büyük bir gayret göstereceğiz heyecanla koşuşturacağız ve herkese cumhurbaşkanı adayımızın kim olduğunu anlattığımız gibi kimliğinin ne olduğunu eğer 12 yıldır bilmeyen varsa onlara da anlatacağız. Şuan anketler yüzde 53-55 oranında seçimi kazanacağımızı ortaya koyuyor olsa da doğrusu neticede sandıktır anketlere bakmadan daha fazla oy alabilmek adına daha fazla insanımızın gönlüne girmeliyiz. Manisa olarak özellikle 30 Mart mahcubiyetini gidermek adına en az yüzde 65’lik bir oy oranıyla cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın seçmeliyiz.”

“ERDOĞAN’IN SEÇİMESİ HALİNDE VESAYET REJİMİ YOK OLACAK”
Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi durumunda Türkiye’nin daha ileriye gideceğini ifade eden Tanrıverdi, “Türkiye sadece bölgesinde lider olmayacak lider ülkeler arasında dünyada yerini alacaktır. 2023 hedefimizi ortaya koyduk. Bu hedefimiz içerisinde ileri demokrasi ile buluşmak var, ekonomik ve sosyal refahımızın artması var. Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığıyla cumhurun reisliğiyle bu 2023 hedefine daha hızlı bir şekilde koşmuş ve gerçek anlamda yakalamış oluruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması demek vesayet rejiminin tamamen yok olması demektir. 10 Ağustos seçimi bu açıdan oldukça önemlidir. Birde bu seçim önemi, bildiğiniz gibi yaptığımız anayasa değişikliği ile artık cumhurbaşkanı halkımız tarafından yani cumhurun kendi iradesiyle seçilmiş olacaktır. Türkiye’de ilk defa halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı göreve gelmiş olacaktır. Buda elbette devlet başkanlığı anlamındadır. İnşallah bu seçim Türkiye’de devlet başkanlığının bir seçimi olacaktır.”diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.