SOMA MHP’DE HEYECANLI BEKLEYİŞ

23 Aralık 2013 Pazartesi, 11:33

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere kısa bir süre kala Soma Milliyetçi Hareket Partisi’nde hareketli saatler yaşanıyor. Belediye Başkan Adaylığı için henüz hiç bir aday adayı resmi başvuru yapmasa da kulislerde önemli isimler ön plana çıkıyor.
Uzun yıllar hem Kırkağaç’ta hem de Soma’da PTT Müdürlüğü yapan Biyolog Oğuz Belgül, Soma Barosu eski başkanı Avukat Oğuzhan Gezer, Süper Lise eski müdürü tarih öğretmeni Ayhan Eryiğit ve Uyar madencilik eski işletme müdürü maden mühendisi Özant Demir’in isimleri MHP’nin Belediye Başkanlığı için konuşulan isimler.
Bu dört ismin adı ön plana çıksa da MHP Soma ilçe teşkilatı ince eleyip sık dokuyor. MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem “Halkımız artık hizmet istiyor, bizde buna bağlı olarak karınca gibi çalışan, kendisine samimiyetle güvenilen, Hz. Ömer’in adaletine bağlı ve halkın içinden halka yakın bir isim çıkarmak için gece gündüz istişareler yapıyoruz” dedi. Erdem “Milliyetçi Hareket Partisi yönetim kurulu üyelerinin, kadın kollarının, Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı üyelerinin, Ülkücü İşçiler Derneği üyesi işçilerimizin, tüm sivil toplum kuruluşlarının ve yöresel derneklerin fikrini alarak yolumuzu çiziyoruz. Soma merkez, belde ve köylerde yaptırdığımız anket çalışmalarıyla sonuca ulaşılacağını, halkımızın tamamının ortak fikrine saygı gösterilerek, birbirinden değerli isimler arasından seçim yapmak zorda olsa bizim için önemli olan halkın teveccühüdür diyerek, en doğru tercihi yapacağımızı bilmenizi isteriz.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.