SELÇUK ÖZDAĞ’DAN SERT AÇIKLAMALAR!

17 Ekim 2015 Cumartesi, 14:59

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, HDP’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. Özdağ, ‘Müslüman Kürt kardeşlerim. Bu HDP’ye oy vermeyin. PKK eşittir HDP, HDP eşittir KCK” dedi.

Manisa’da şehit ve gazi yakınlarıyla bir araya gelen Özdağ, HDP ve PKK’yı eleştirerek açıklamalarda bulundu.

Kürtlere yönelik sorunların ortadan kalktığını ileri süren Özdağ, Gazete, televizyon, üniversite serbest. Mahkemelerde savunma serbest. Anadolu ajansı Kürtçe yayın yapıyor bu da serbest. Peki ne istiyorsunuz. Kürtler ve Türkler bir olmuş. Siz bizi nasıl ayıracaksınız. Benim Kürt kardeşlerimden isteğim şudur: bu HDP’ye oy vermeyin. ‘Yolumuz, fabrikamız ve öğretmenimiz yok’ diyordunuz. Al işte veriyoruz. O halde neden insanları kaçırıyorsunuz. PKK eşittir HDP, HDP eşittir KCK’dır. Bunun başka bir izahı olamaz” diye konuştu.

AK Parti olarak Türkiye’de beraber yaşama iradesine ‘Evet’ dediklerine işaret eden Özdağ, “Bunlara sonra çıkıp ‘Barış’ diyorlar. Dağdan inseniz kim ölür, elinizdeki silahları bıraksanız kim ölür? Hiç kimse ölmez. Herkes çalışır bu topraklar çok zengin. Dünyanın en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. Gencecik; damat, gelin gibi topraklar. Ne istiyorsunuz bu topraklardan. Gelin beraber yaşayalım diyoruz ama hala adam öldürüyorlar. Hala daha çocuk öldürüyorlar. Siz çocukları çok öldürdünüz” şeklinde konuştu.

Selahattin Demirtaş’ın  ‘Ben polisin de cenazesine giderim.’ Sözlerini hatırlatan Özdağ, “Polis ölmesin, asker ölmesin. Sen önce dağdaki 3-5 bin kişiye de ki ‘Bırakın silahı, biz siyaset yapmak istiyoruz’ deyin. Gelin yüzde 50 oy alın sizi alkışlayalım. Gelin Türkiye’ye, vatanın bölünmez bütünlüğüne inanın. Gelin bir problemi söyleyin. Trafikte sorun varsa onu söyleyin. ‘Burada bir park yok, burada insan hakları ihlali var’ deyin. Ama bunlar her gün çıkıp ‘Gerilla, gerilla’ diyorlar” ifadelerini kullandı.

Doğu ve güneydoğuda sivil halka zarar verilmesinin istenmediği için şehitlerin olduğunu aktaran Özdağ, “Amerika, Almanya, İngiltere bizi takip ediyor. ‘Burada insanları öldürsünler. Sonra gelelim Türkiye’ye müdahale edelim’ diyorlar” dedi.

PKK’nın sadece silahlı bırakmakla sorunun çözülmeyeceğini ifade eden Özdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“HÜDAPAR, AK Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi gibi partiler orada parti binalarını açacaklar. Yani demokrasiyi içselleştirecekler. Bunlar istiyorlar ki orada bir parti olsun baskı yapalım herkes o partiye oy versin.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir