ŞEHZADELER İLÇESİ’NİN BÜTÇESİ BELİRLENDİ

14 Nisan 2014 Pazartesi, 12:32

MANİSA’nın yeni ilçelerinden Şehzadeler’de belediye meclisi ilk toplantısını yaptı. AK Partili Şehzadeler İlçesi Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapılan toplantıda belediyenin bütçesi 93 milyon 754 bin lira olarak belirlendi.

Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte yeni kurulan ve 30 Mart’taki yerel seçimlerde ilk belediye başkanı AK Partili Ömer Faruk Çelik olan Şehzadeler’deki ilk meclis toplantısı 17 AK Parti, 12 MHP, 2 CHP’li üyenin katılımıyla toplandı. Oturumun açılışında konuşan toplantıya başkanlık yapan Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yerel seçimlerde seçilen tüm belediye meclis üyelerine yeni görevlerinde başarı diledi. Başkan Çelik, 30 Marttan sonra kehdisi için siyaset zamanının bitip, hizmet zamanının başladığını belirterek, “Siyasi kimliğimizi bir kenara bırakıp hem ilçemiz hem de Manisamız için gereken hizmetleri ortaya koyacağız. Mecliste tüm siyasi partilerimizin görüşlerine yer vereceğiz. Şu siyasi, bu siyasi diye ayrım yapmaksızın, meclisimizi ortak bir şekilde yöneteceğiz” diye konuştu.

Açılış konuşmasını ardından meclis başkan vekilliklerinin seçimi yapıldı. AK Parti grubundan Şerif Gül birinci, Mehmet Emin Çipiloğlu ise ikinci meclis başkan vekilliğine oy birliğiyle seçildi. Katip üyeliklere ise AK Parti’den Mehmet Kavas ile Ali Özyiğit getirildi. Encümen üyeliklerine AK Parti’den Arif Özer, Asiye Zurnacı ile Hasan Karabulut oy birliğiyle adını yazdırdı. İlk meclis toplantısının gündem maddeleri arasında yer alan belediye başkan yardımcılığına ise AK Partili Ulus Kotluca seçildi.

Toplantıda daha sonra belediye meclisinin plan-bütçe, imar ile idari komisyon üyeleri seçimi yapılıp, belediyenin bütçesi 93 milyon 754 bin lira olarak kabul edildi. şehzadeler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.