ŞEHZADELER BELEDİYESİ RAMAZAN’A HAZIR

19 Haziran 2014 Perşembe, 15:02

Şehzadeler Belediyesi tarafından düzenlenen ramazan etkinlikleri programı açıklandı. Hem çocuklara hem de büyüklere yönelik dolu dolu bir ramazan programı hazırladıklarını belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, etkinliklerin bir ay boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Çelik, ramazan ayı boyunca her gün 400 kişilik iftar sofrası kurulacağını kaydetti.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıya Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ulus Kotluca, Süleyman Çoban, Jülide Çakır, Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi, Basın Danışmanı Bilal Demir de katıldı. Ramazan etkinlikleri hakkında basını ve kamuoyunu bilgilendiren Başkan Çelik, tüm Manisalıları bir ay boyunca düzenlenecek etkinliklere davet etti. Dolu dolu bir ramazan programı hazırladıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Ramazan ayını inşallah ruhuna uygun, geçmişe uygun dolu dolu yaşayacağız. 30 gün boyunca etkinliklerimiz olacak. Cumhuriyet Meydanı’nda her gün 400 kişilik bir iftar soframız olacak. Bu sofralarımızın kurulmasında MÜSİAD ciddi katkılar sağlıyor. Programlarımız iki etap halinde gerçekleştirilecek. Bunlardan birisi 21:30 gibi başlayıp, geç saatlere kadar devam edecek olan, genellikle de çocuklara yönelik tiyatral gösteriler olacak. İkinci etapta 23:30 gibi teravih programı şeklinde başlayacak. Türk tasavvuf müziği sanatçılarımız sahne alacak. Kur’an ziyafetleri, mehteran gösterileri olacak. Dolu dolu bir ramazan programı yaşatmış olacağız. Bunun dışında bazı mahallelerimiz de iftar yemekleri organize edeceğiz. Ramazanın ruhuna uygun bir şekilde, teravih vaktinde hiçbir etkinlik yapmayacağız. Yöresel kıyafet giyen arkadaşlarımız tarafından, teravih çıkışı şıra ikramımız olacak. Cumhuriyet Meydanı’nda kitap stantlarımız olacak” dedi. Ayrıca 11 Temmuz Cuma akşamı Nurlupınar Parkı’nda Aşıklar Şöleni düzenleneceği belirtildi.

BAYRAMDA UĞUR IŞILAK SAHNE ALACAK

Ramazan ayı boyunca tasavvuf müziği yapan tanınmış yerel sanatçıların sahne alacağını belirten Başkan Çelik, bayramın ikinci günü ise ünlü sanatçı Uğur Işılak’ın halk konseri vereceğini duyurdu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  “Tasavvuf müziği yapan Mustafa Demirci, Ömer Karaoğlu gibi tanınmış yerel sanatçılarımız sahne alacak. Yazarımız Bahadır Yenişehirlioğlu ve CBÜ Prof. Dr. Mehmet Çelik ile söyleşimiz olacak. Mustafa Caymaz, Aburrahman Ölü, Rahmi Olcay gibi bilinen tanınan sanatçılar gelecek. Talha Bora Öge de Manisalı hemşehrilerimiz ile bulaşacak. Meydanımız sahura kadar açık olacak. Ramazan gecelerimiz şenlikli bir şekilde ihya edilmiş olacak. Rabbim Ramazanı layıkıyla ihya etmeyi ve bayrama kavuşmayı nasip etsin. Bayramın ikinci günü akşamı da yine Cumhuriyet Meydanı’nda Uğur Işılak halk konserimiz olacak. Manisalı vatandaşlarımızı konserimize ve diğer tüm etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi. Başkan Çelik, ramazan ayında iftar vermek isteyen hayırseverlerin hayırlarını, vatandaşlara ulaştırabileceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.