Saruhanlı CHP´de Zeki Bilgin Dönemi Başladı

03 Aralık 2017 Pazar, 21:32

Cumhuriyet Halk Partisi Saruhanlı İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi´nde Zeki Bilgin seçilerek ilçe başkanı oldu. CHP´nin Saruhanlı Olağan İlçe Kongresi Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.

Kongreye, CHP Manisa Milletvekilleri Mazlum Nurlu ile Tur Yıldız Biçer, CHP İl Başkanı Halil Tokul, Eski Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Sakine Öz ve çok sayıda partili katıldı.
Kongrede, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu oy birliğiyle divan başkanlığına seçildi. Divan´ın oluşturulmasının ardından telgraflar okundu.
İlçe Kongresinde, 2014 – 2016 yılları arası gerçekleştirilen faaliyet raporları ve hesap raporlarının okunmasının ardından delegelerin konuşmasına yer verildi.
Daha sonra CHP İlçe Başkanı Adayı Ayşe Sunar ve Zeki Bilgin, kürsüye çıkarak birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların tamamlanmasından sonra seçimlere geçildi. İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü nezaretinde yapılan seçimde 193 delege sandık başına gitti.
Oy kullanma işleminin ardından sandıklar açıldı. CHP İlçe Zeki Bilgin oy alarak 131 oy alarak ilçe Başkanı seçildi. Bilgin´in rakibi Mevcut İlçe Başkanı Ayşe Sunar ise 52 oy aldı. Seçimde sandıktan çıkan 1 oy da geçersiz sayıldı.
Kongrenin sona ermesinin ardından gazetecilere açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Zeki Bilgin İlçe kongresinin demokratik bir şekilde gerçekleştiğini, burada kazanan ya da kaybeden mantığını taşımadıklarını, birlik ve bütünlükten yana olduklarını ifade etti.
Bilgin şunları aktardı, “Kongremiz sükunet içinde gerçekleşti. Bu seçimde her ne kadar ben kazanmış olsam bile, CHP kazandı. Kaybeden arkadaşım da kaybetmedi. Sadece CHP kazandı. Tek bir hedefimiz var 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde partimizi iktidar yapmak. Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..