SAİTHAN BAKŞİ İSTİFA ETTİ

23 Ocak 2014 Perşembe, 18:34

Şehzadeler ilçesi belediye başkan aday adaylığı için çalışma yapan Sait Han Bakşi, adaylık listesinin açıklamasının ardından aldığı kararla partiden istifa etti.

 

 

Ak Parti’de ilçe adaylarının açıklanmasının ardından istifa kararı alan Sati Han Bakşi bugün kararını açıkladı. İşyeri önünde bir gurup partilinin katıldığı toplantıda kararını açıklayan Bakşi, parti genel merkezine sitem etti.

 

İstifasını kamuoyuna duyuran Bakşi; “Kıymetli Basın Mensubu arkadaşlarım bugüne kadar sizlerle çeşitli zaman dilimlerinde siyaset mecralarında birlikte teşviki mesaide bulunduk bugün ise sizlerle birlikte olmamızın sebebi Benim yaklaşık 11 yıldır hizmet ettiğim Ak Partiden ve üyeliğimden istifa etmemdir.

Buradan sizlerin aracılığı ve şahitliği ile istifamı Manisa Ve Türkiye Kamuoyuna duyuruyorum.

2004 ve 2009 yıllarında Belediye Meclis adaylığım ve 2009 Yılında Kongre ile İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum ve Manisa’mıza hizmet ettim.

2011 Yılında Hepinizin bildiği üzere 24.Dönem Manisa 6.Sıra Milletvekili Adayı oldum. O Dönemi sizlerin de çok iyi bildiğini biliyorum Sayın Bülent Arınç Beyin Bursa’dan Aday olması ile birlikte kamuoyu anketleri ve Manisa siyaset arenasında bulunan siyasetçilerin söylemleri ile Ak Parti ye en fazla 3-4 Milletvekili çıkarır denilen yerde olağanüstü çalışma gayretlerimizle Manisa  Siyaset tarihinde alınabilecek en yüksek oyla 5,995 Milletvekili çıkarmış ve Ben 3000 civarı oy eksiği ile Milletvekili olamamıştım. Bu duruma Bütün Manisalı Hemşehrilerim şahittir. Hatta benim az bir oyla seçilemememden dolayı üzüntülerini bastırmak için Aziz Hemşehrilerim şahsıma Gönüllerin Vekili lakabını takmışlardır. Ayrıca Ülke genelinde konuşulur hale gelmiştik.

Gelişen süreçte bir nefer gibi zaman mefhumu gözetmeksizin gece gündüz hizmet için koşturdum.2014 Yerel seçimleri için Yine Manisa İl Geneli Kamuoyu baskısı ile Aday olmam talep edilmişti. Bunun üzerine ilgili bütün yetkililerle adaylık sürecimle ilgili görüşmeler yaptım. Yine çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdürdük ve yapılan bütün kamuoyu anketlerinde Hem Büyükşehir adayı ve hemde Şehzadeler İlçesi Adayı olarak çok yüksek bir oranda talep edilir halde iken ve sizlere birazdan beyan edeceğim ve sayın Genel Başkan ve Başbakanımıza sunulan raporlarda da Aziz Seçmenlerimizin %31,4 oranında şartlı olarak Sait Han Bakşi olursa oy vereceğim diyen ve Sait Han Bakşi yi görmek istiyoruz diyen seçmen neden kale alınmadı? Kamuoyunun Vicdanına Bırakıyorum.

Aziz Manisalı Hemşehrilerimin bu yapılan haksızlık ve ayrımcılık karşısında gereken cevabı vereceklerine inancım tamdır.

Ayrıca önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağım çok önemli bilgiler olacak bunu da bilmenizi isterim.

Misakı Milliye olan inancımız birilerini rahatsız mı etti?…… Diye soruyorum..

Aday olan birilerinin özel hesaplarına mı uymadık diye düşünesim geliyor. Siyasette kullanılmak gibi bir algıya sebebiyet verdiremezdim.

Maalesef Adaylar belli olan güne kadar Partinin hiçbir kademesinden hiç ama hiç ne mülakat ne de neden aday gösterilmediğimize dair bir açıklama yapılmadı.

Adında Adalet ve Kalkınma olan Partinin maalesef artık Manisa yerelinde  misyonunu eda edemediği ve Partinin kuruluşunda üzerine basa basa durulan ve tüzüğünde yer alan vesayetlere ve İnsan ayrımına karşı durmak bir tarafa tam aksine kendi mecrasında vesayetçi ve ayrımcı bir anlayışa dönüşmüştür.

Bugüne kadar ki onurlu ,omurgalı ve mütevazi duruşundan hiç ama hiç taviz vermeyen yapımla aynı duruşumu sergilemeye devam edeceğim.

Sait Han Bakşi Manisa ve Türkiye Kamuoyuna mal olmuştur. Milletine ve Ülkesine aynı çizgi ve kararlılıkla hizmet etmeye devam edecektir.

Adı Adalet ve Kalkınma olan ama emeğe, hak ve hukuka adaletsizlik yapan partide daha fazla hizmet etme şansım kalmamıştır. Bu sebeple üyelikten ve partiden istifa ettim.

Biz makam için elpençe divan durmadık.Bizim için hayat dik durabilmektir, Makam değildir. Özel hayatımda ve ticaretimde hep açık ve şeffaf oldum. Gayrimeşru hiçbir işe ve harama bulaşmadım, alnım hep açıktır. Siyaset makamını kendi menfaatlerim uğruna hiç kullanmadığım gibi kullananlara da elimden geldiğince karşı savaş verdim. Varsa bir yanlışım söyleyin. Ama bizler şunu çok iyi biliyoruz ki Haksızlık karşısında sessiz duran, dilsiz şeytandır.

Hiç kimse beni ihanetle suçlayamaz. İhanete uğrayan varsa o da benim. Ola ki ilerleyen günlerde bu konularla ilgili uydurma ve mesnetsiz açıklamalarda bulunacaklara verecek çok net cevaplarımın fazlasıyla olduğunu kamuoyuyla paylaşırım. Bu duygularla konuşmama son verirken Bugüne kadar duasını ve desteğini benden esirgemeyen ve Beni Hiç ama hiç yalnız bırakmayan  Başta Aile Efradıma, Çok Kıymetli Dost, Arkadaş, ,Gönüldaş ve Şehzadeler Şehri Aziz Manisalı Hemşehrilerime en derin sevgi ve saygılarımı tek tek arz ederim” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.