SABUNCUBELİ TÜNELİ BAŞKA BAHARA KALDI!

26 Ocak 2015 Pazartesi, 18:11

Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Sabuncubeli Tüneli’nin şuana kadar herhangi firmanın devralmadığını söyledi.  Yarın akşama kadar iflas eden firmaya süre verildiğini ifade eden Uraloğlu, bu süre zarfında bir değişim olmadığı takdirde tünelin yeniden ihaleye verileceğini ve 2016 yılında tünelin tamamlanacağını bildirdi.

Ferdi UZUN

İl Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, bir türlü gündemden düşmeyen Sabuncubeli Tüneli ile ilgili son durumu aktardı. Uraloğlu, Sabuncubeli Tüneli’nin şuana kadar herhangi firmanın devralmadığını söyledi.  Yarın akşama kadar iflas eden firmaya süre verildiğini ifade eden Uraloğlu, bu süre zarfında bir değişim olmadığı takdirde tünelin yeniden ihaleye verileceğini ve 2016 yılında tünelin tamamlanacağını bildirdi.

2 bin 500 metre daha gidilmesi gereken alan var

Uraloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüklenici firmanın iflasından dolayı çalışmalar tamamen durdu. Bu işle ilgili ya başka firmaya devredilecek ya da feshedilmesi gerekir. İlave sürelerin de eklenmesiyle beraber yarın akşama kadar süre verildi. Şuana kadar da bir alıcı çıkmadı. Muhtemelen yarın akşam itibariyle feshedilerek yeniden ihaleye çıkacak. İflas eden firmanın kendi kullandığı yüzde 20 öz sermayesi var. Onlardan bir hak talep etmiyor. Bankanın verdiği kredinin yüzde 80 oranını biz üstleniyoruz. Firmanın ise yüzde 20 gibi bir cezai kaybı olmuş oluyor. İşçi paraları şuanda gündemde ama onlarla ilgili de olumlu bir sonuç yok. İhale süreci 2 ay içerisinde biterse proje 2016 yılında bitecek. Çok fazla bir sarkmamız olmaz diye düşünüyorum.” Uraloğlu şuanda 2 bin 500 metre daha gidilmesi gereken alanın olduğunu söyledi.

esh_24498

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir