ÖZEL CEVABIMIZI 30 MARTTA VERECEĞİZ

20 Ocak 2014 Pazartesi, 22:23

CHP Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özgür Özel’den Tanrıverdi’ye cevap geldi.

Yaşanan polemiği anlatan Özel “Seçimler devam ederken oluşan sıkıntılar polemikler olabilir ben bunları sürdürmekten yana değilim. Fakat Sayın Tanrıverdi’nin dün toplantı salonundan çıktıktan sonra kullandığı bazı ifadeler mutlaka cevap vermeyi doğurmuştur. Bu zamana kadar katıldığım toplantılarda son kişi konuşana kadar çıkmadığımı herkes bilir. Sayın Tanrıverdi’de bu zamana kadar katıldığımız toplantılarda kendisinin konuşmasını dinlemeden çıktığımı iddia edemez ispatta edemez. Dünkü program sıkışık bir programdı ve ayrıca 11 de başlaması gereken toplantıya biz 11 i birkaç geçe yerimizi alırken 36 dakika Sayın Tanrıverdi’yi bekledik. Ben zaman zaman kendisine takılıyorum prensipli adamsın hiçbir yere 1saatten fazla geç kalmıyorsun diye. Dünde 35 dakikalık geç başlamanın müsebbibi Sayın Tanrıverdi’dir.

Her zaman olduğu gibi Recep Çınar dedi ki, iki tane Milletvekili’ni önce konuşturalım. Ve iki büyükşehir belediye başkan adayı konuşsun. Ben konuşmamı yaptım yerime oturdum ve Tanrıverdi’nin konuşmasını yapmasını bekliyordum ama Sayın Selçuk Özdağ, hepimiz konuşacağız talebinde bulundu. Programda olmadığı halde uzlaşmaya varmamışçasına bütün AKP Milletvekilleri çıkıp konuşacakmış gibi sayın Selçuk Özdağ çıkıp konuştu. 35 dakika Selçuk Özdağ’ı dinledim. Bittikten sonra ADD kongresine katılacağım için mikrofonu aldım ve nezaketle niçin ayrılmak zorunda olduğumu ve bunun bir protesto olmadığını söyledim. Sayın Tanrıverdi, ayağa kalktı ve lütfen oturur musun 5 dakika beni dinler misin sana cevap vermem gerekiyor. Peki dedim sayın Recai Berber’in yanına oturdum. Sayın Tanrıverdi 5 dakika istediği müsaadeyi bana hakaret etmekte kullandı. Benim konuşmam boyunca salonun tamamından gelen alkış onları germiş olacak ki konuşması sırasında beni birilerine hedef göstermeye başladı. Ben konuşmam sırasında da görmüştüm AKP gençlik kollarının yapmış olduğu yığınağı. Ben 5 dakika dinleyeceğimi söyledim ama bunun hakaret dinleyeceğim anlamına gelmediğini söyledim. Ve müsaade isteyerek çıktım. Ben çıkarken bir gurup genç organize bir şekilde beni yuhalamaya başladı. Orda bir tercihte bulunacaktım. Olduğu gibi dışarı gidebilirdim ama bu aramızda bir gerginliği Manisa’ya taşırdı. Ben gençlere karşı peşimden gelen arkadaşlarımın da benzer tepkiyi göstermesinden endişe ettim açıkçası. Ben de gençlere elimi uzattım ve kendilerine dedim ki esnafsanız sizin hepinizden özür dilemeye hazırım esnaf mısınız? Hayır, çünkü hepsi AKP Gençlik kolları hepiniz tanıyorsunuz. Dedim ki o zaman şunu bilin bizim kültürümüzde bir toplantı terk edip gitmek de çıkanı yuhalamak da yok. Ben terk edip gitmiyorum 1 saat geciktim 1 Milletvekiliniz konuşacaktı onda da Selçuk Özdağ konuştu. Şimdi hepsini dinleyerek bir başka programımı aksatamam, kusura bakmayın dedim. Hatta onların içlerinden de pişman olanları gözlemledim üslupları çok yumuşaklaştı. Yuhalamayı bıraktılar. Ve salonu terk ettim” dedi.

“BU SÖZLERİ MANİSA’NIN MİLLETVEKİLİNE YAKIŞTIRAMIYORUM”

Salonu terk ettikten sonraki konuşulanlara cevap veren Özel; “Ben salonu terk ettikten sonra kullanılan bazı ifadeler ben salondayken kullanılanlardan da ağır. Sayın Tanrıverdi benim ağzıma bile almak istemediğim haysiyete dokunur, şerefe dokunur bir takım ifadeler kullanmış. Ben bunu bir Manisa Milletvekiline yakıştıramam. Sayın Tanrıverdi için bir şey demiyorum Manisa Milletvekiline bu yaklaşımı yakıştırmıyorum. Bizim kültürümüz bu değil. O konuşmadan sonra beni onlarca yüzlerce esnafımız aradı. Dedikleri şu; sen hep özlenen içerikte sert üslupta yumuşak bir konuşma yaptın. Eleştirilerin esaslıydı, ama üslubun yumuşaktı. Ben sürekli, şunu söyledim kimin için hayırlı olacaksa olsun. Manisa’ya kim hizmet edecekse o olsun” dedi.

Bunların sırasında AKP çevrelerinde çok konuşulan bir şeyi de dile getirdim. AKP gençlik kollarının attığı mesajlar ortadadır. Bir tanesini okuyacağım. Uzun bir aradan sonra Milletvekilimiz ve MKYK üyesi Sayın Tanrıverdi Manisa’da bu mesajı ben yazmadım bu mesajı ben yayınlamadım. Ve kendisini her geldiğinde siz de biliyorsunuz ki Saruhan Otelde kalıyor. Kendileri seçime kadar Tanrıverdi’ye bir ev bakıyoruz lafını kullanıyorlardı. Ben de 3 aylık mı kontrat yapacaksınız diyordum. Biz çok sorduk kontratları ama hiçbir cevap alamadık. Babamın evi var diyor o zaman neden Saruhan Otelde kalıyorsun orası senin babanın evi mi?

“O SÖZLER TANRIVERDİ’YE YAKIŞTI DİYEMEM O DA BANA YAKIŞMAZ “

Özel; “Toplantıdan sonra şeref, haysiyet üzerine bir çok şey söylenmiş ben burada bu sözler Tanrıverdi’ye yakıştı diyemem bu söz bana yakışmaz” dedi. Tanrıverdi’ye seslenen Özel; “ 3 gün içerisinde özür dileyecekse dilesin. Dilemeyip siyaseti böyle yapacaksa şunu söyleyeyim. Mecliste 7 kere konuşması var Manisa’ya 2 ayda bir geliyor biz mecliste o sıklıkla bile görmezdik. MKYK üyeliğinden mütevellit belli başlı kanunlarda görebilirdik kendisini” dedi.

“15 KİŞİYE BENİ YUHALATMASI YETMEZ”

Sayın Tanrıverdi’ye şunu hatırlatmak istiyorum diyen Özel; “ mecliste Milletvekili maaşları arttırılmasın diye kürsüde konuşma yaparken 300 kişi sıranın kapaklarına vuruyordu. Biz 19 kişiydik ama ben yine doğru bildiğimi söyledim. Beni 15 kişiye yuhalatması yetmez” dedi.

“YUHALAYANLAR ESNAF DEĞİL AKP GENÇLİK KOLLARIYDI”

Sözlerine devam eden Özel; “ yuhalayanların esnaf değil AKP gençlik kolları olduğu kayıtlara geçti. Ben kendilerinin yanına gidip yumuşak bir üslup kullandım. Yapmayın arkadaşlar dedim. Esnaf var mı dedim. Yok cevabını kendilerinden aldık” dedi.

“CEVABIMIZI 30 MARTTA VERECEĞİZ”

Özel sözlerini bitirirken; “ sayın Tanrıverdi’ye cevap verecek misiniz? Derseniz bizim cevabımız 30 Martta verilecek. O zaman bizi tebrik etmeye gelmeli” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.