ÖZDAĞ’DAN SERT AÇIKLAMALAR!

29 Eylül 2015 Salı, 09:53

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye yönelik silahlı saldırıya ilişkin, “Bu işin arkasında PKK’nın, PKK’nın uzantıları KCK’nın, gençlik yapılanmalarının olduğuna inanıyorum” dedi.

 

Özdağ,  yaptığı açıklamada, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da partisine veya HDP dışındaki partilere tahammül olmadığını söyledi.

“PKK’nın da yok, PKK mafyasının da yok, HDP’nin de yok” diyen Özdağ, bölgede HDP dışındaki partilere hayat hakkı tanımak istemediklerini anlattı.

Özdağ, “Sonra da buna ‘demokrasi, barış ve Türkiyelilik’ diyorlar. Bu, demokrasiyi kendi fikirlerini o bölgede hakim kılmak için kullandıkları bir araçtır. Demokrasi, bunlar için bir vasıtadır” değerlendirmesinde bulundu.

Daha önce Ceylanpınar Belediye Başkanı’nın da saldırıya uğradığını hatırlatan Özdağ, “Orada kalaşnikoflarla geziyorlar. Bunlara karşı devletin acımasız olması gerekiyor. Milletin de bunlara karşı teyakkuzda olması gerekiyor. O bölgede egemen güçlerin taşeronluğunu yapanlar var. PKK, o bölgede 10-15 emperyalist gücün vekaleten dövüşen elidir. Türkiye’ye karşı emperyalist güçler, PKK’yı dövüştürüyorlar. Kalkınmamızdan ve gelişmemizden rahatsızlık duyuyorlar” şeklinde konuştu.

Özdağ, saldırıların sebebinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeyi idare etmekten çıkarıp yönetmeye talip olmasından kaynaklandığına dikkati çekerek, “Yönetmeye talip olduğunuz gün Menderes’in, Demirel’in akıbeti sizi bekler. Recep Tayyip Erdoğan da her seçimi kazanıp her seferinde de demokrasinin alanını genişlettiği için tahammül edemiyorlar” ifadesini kullandı.

Belediye başkanının saldırıya uğramasının hizmet aşkının önüne geçemeyeceğini aktaran Özdağ, “Bu işin arkasında PKK’nın olduğuna inanıyorum. Arkasında PKK’nın uzantıları KCK’nın, gençlik yapılanmalarının olduğuna inanıyorum. O bölgede maalesef bunu yapıyorlar. Umarım bir an önce failleri bulunur. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir