OY KULLANACAKLAR BU HABER SİZİN İÇİN!

27 Nisan 2015 Pazartesi, 22:43

Oy ve Ötesi Derneği 7 Haziran seçimlerinde kullanılan oyları sayacak ve oylara sahip çıkacak gönüllüler arıyor. Oy ve Ötesi Derneği Manisa Sorumlusu İlksen Uludağ, derneklerinin hiçbir siyasi partiyle bağlarının olmadığını belirterek Manisa dahil Türkiye’nin 45 ilindeki oyların yüzde 62’sine dokunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

Oy ve Ötesi Derneği Manisa Sorumlusu İlksen Uludağ, 7 Haziran seçimlerinde Manisa’da sandıklara sahip çıkabilmek için gönüllülere ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Oy ve Ötesi hareketinin gönüllülük esasına dayandığını belirten Uludağ, 7 Haziran seçimlerinde Manisa’nın da aralarında bulunduğu 45 ilde oyların yüzde 62’sine sahip çıkmayı hedeflediklerini dile getirdi. MANİSA’DA 1000 GÖNÜLLÜYE İHTİYACIMIZ VAR Oy ve Ötesi Derneği’nin temellerinin 2014 yılının Mart ayında yapılan genel seçimlerde atıldığını dile getiren Uludağ, 2014 yılının Nisan ayında dernekleştiğini belirtti. Uludağ, derneğin kuruluş amacı ve faaliyetlerinden bahsederek Manisalıları gönüllü olmaya davet etti. Uludağ konuşmasında, ”Oy ve ötesi hareketinin öncelikle gönüllü bir hareket olduğunu belirtmeliyim. Hiçbir siyasi parti ile organik bağımızın olmadığı gibi herkesin taşın altına elini koyduğu bir sürü gönüllünün katılımı ile oluşan bir derneğiz. Bu yıl Türkiye’nin 45 ilinde oyların yüzde 62’sine dokunmayı hedefliyoruz. Manisa da bu illerin arasında yer alıyor. Derneğin, genel olarak Manisa ve aynı zamanda Yunusemre İlçesi sorumlusu benim. Şehzadeler İlçesi sorumlusu ise Gözde Yazganoğlu’dur. Manisa’da şimdilik 40 kişiyiz. Ama biz, Muradiye, Yuntdağ civarı gibi ücrada kalan yerlere, okullara, oy kullanılacak her yere dağılabilmek, tüm sandıklara dokunabilmek istiyoruz. Bunun içinde yaklaşık olarak bin civarında gönüllüye ihtiyacımız var” diye konuştu.

“OYLARA SAHİP ÇIKMAK İSTİYORUZ”

6 Mayıs’ta Manisa Öğretmen Evi’nde tüm oy ve ötesi gönüllülerinin katıldığı büyük bir buluşma gerçekleştireceklerini belirten Uludağ, bu buluşmada eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapacaklarını söyledi. 7 Haziran seçimlerinde tüm oylara dokunmak istediklerini dile getiren Uludağ, “Oyların yakılıp çöplere atıldığına şahit olduğumuzdan beri bu durumların tekrar yaşanmaması adına tüm oylara dokunmak ve sahip çıkmak istiyoruz. Bunun için de gönüllülere ihtiyacımız var. Biz buradan Manisalılara sloganımız olan ‘Oyunu seven saysın’ sözünü tekrar yinelemek ve gönüllü olacakları aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz. Oy ve ötesi grubuna gönüllü olarak katılmak isteyenler internet sitemizden bizlere ulaşabilir ve gönüllü olabilirler” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.