Ömer Faruk Çelik’ten Büyükşehir Açıklamasına Tepki

08 Temmuz 2014 Salı, 17:19

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden basına gönderilen “Şehzadeler Belediyesi’ne Araç ve Personel Desteği” başlıklı açıklamanın gerçek dışı olduğunu söyledi. Başkan Çelik, “Büyükşehir belediyemizden bir destek olduğunu görürsek hiç rahatsız olmadan, hiç gocunmadan teşekkür etme erdemini de gösterecek kadar nezaket sahibiyiz” dedi.

“RUTİN BİR İŞLEMİ DESTEK DİYEREK YANSITTILAR”
Başkan Çelik yaptığı yazılı açıklamada “Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 07.07.2014 tarihinde ‘Şehzadeler Belediyesi’ne Araç ve Personel Desteği’ başlıklı bir açıklama basına servis edilmiştir. Şehzadeler Belediyesine araç ve personel desteği” şeklinde basına yansıtılan açıklama tamamıyla gerçek dışıdır. 6360 sayılı Büyükşehir Kanunu ile birlikte çöp toplama ve temizlik hizmetleri yetkisi Şehzadeler Belediyesi’nindir. Kuruluş çalışmalarını aralıksız sürdüren Şehzadeler Belediyesi, 1 Temmuz 2014 tarihinde temizlik ve çöp toplama hizmetlerini büyükşehir belediyesinden devralmıştır. Yine seçimler öncesinde Manisa Valiliği bünyesinde kurulan Devir, Teslim ve Tasfiye Komisyonu’nun kararı ile Şehzadeler Belediyesi’nin malı olan 21 adet aracın devir işlemleri gerçekleştirilmiştir. Yine bu komisyon kararıyla Şehzadeler Belediyesi’ne devredilmesi gereken kamyon, binek araç, iş makinesi, otobüs gibi 19 araç, yazılı olarakta talep etmemize rağmen aylardır bizlere teslim edilmemiştir. Böylesine rutin bir işlemin büyükşehir belediyesi tarafından “Şehzadeler Belediyesi’ne Araç ve Personel Desteği” şeklinde kamuoyuna yansıtılması, doğru bilginin çarpıtılması anlamına gelmektedir” dedi.

“TEK DESTEKLERİ BELEDİYE MECLİS SALONU”
Şehzadeler Belediyesi olarak bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’nden gördükleri tek desteğin mevcut belediye meclis toplantı salonunun, kullanımının sağlanması olduğunu kaydeden Başkan Çelik, “Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu salon kullanımının dışında, bugüne kadar büyükşehir belediyemizden destek görmüş değiliz. Eğer ilçemiz belediyesine büyükşehir belediyemizden bir destek olduğunu görürsek hiç rahatsız olmadan, hiç gocunmadan teşekkür etme erdemini de gösterecek kadar nezaket sahibiyiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.