Muradiye’de sorunlar çözülüyor

19 Aralık 2017 Salı, 19:11

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, belediyenin Muradiye Mahallesi’nde yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Çerçi, Yunusemre’nin en hızlı gelişen bölgesi olan Muradiye’deki sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalıştıklarını söyledi.

Yunusemre Belediyesi’nin Muradiye Mahallesi’nde yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, esnaf ziyareti de yaptı. İnceleme ve ziyaretlerde Başkan Çerçi’ye birim müdürleri eşlik etti. Muradiye Meydanı, aşevi, kilitli parke taşı döşeme ve aydınlatma çalışması yapılan yollar, Muradiye Altyapı Spor Tesisleri, Ayser Kani Çeliker İlköğretim Okulu bahçesinde incelemelerde bulunan Başkan Çerçi, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. İncelemeler sırasında esnaf ziyareti de yapan Belediye Başkanı Çerçi, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Ziyarette Muradiye’de ikamet eden ve Başkan Çerçi’ye olan sevgisini her fırsatta dile getiren Sıla Oğraş’la da buluşan Dr. Mehmet Çerçi, Sıla’yla yakından ilgilendi.

Projeleri hayata geçirirken bölgenin ihtiyaçlarını dikkate aldıklarını kaydeden Belediye Başkanı Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Muradiye, ilçemizin gelişen bölgelerinin başında geliyor. Hızlı nüfus artışı dolayısıyla mahallemizde başta imar olmak üzere çeşitli altyapı sıkıntıları yaşanıyor. Yunusemre Belediyesi olarak bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için yoğun mesai harcıyoruz. Bu kapsamda özellikle bozulan yollarda kilitli parke taşı döşeme, aydınlatma olmak üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Yine mahalleye güzel bir görünüm kazandıracak meydan düzenlememiz de son aşamaya yaklaştı. Evrenos Mahallesi’nde çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek için kurduğumuz tesislerimizde geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz. Belediye olarak, vatandaşımızın güzel, temiz bir ilçede yaşaması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir