MTSO CEM ÇÖLLÜ’YÜ AĞIRLADI

12 Aralık 2013 Perşembe, 16:15

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi(MHP) Manisa Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı vekili Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Çöllü, çalışmaları hakkında bilgi verdi, istek, öneri ve projelere açık olduğunu söyledi Başkan Vekili Yaşar Coşkun’da Cem Çöllü’yü yakinen tanıdığını ve yerinin ayrığı olduğunu söylerek kendisine ve ekibine inancının tam olduğunu söyledi.

Sivil toplum kuruluşları ziyaretleri kapsamında ziyaretlerini sürdüren MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü,  Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Başkan Vekili Yaşar Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Çöllü’ye MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay ‘da eşlik etti. Cem Çöllü’yü aday olarak ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Yaşar Coşkun, Cem Çöllü’nün mazisiyle ve bugünüyle kendisi için ayrı bir yeri olduğuna dikkat çekti. Coşkun şöyle dedi, “ Sayın Cem Çöllü, bizim için önemli biridir. Mazisiyle bugünüyle yakından takip ettiğimiz ve şahsının mesleki başarılarını yakinen bildiğimiz için de adaylığı bizleri sevindirmiştir. Mesleki çalışmalarını da yakından takip ediyoruz ve başarılarından dolayı gurur duyuyoruz. Gördüğümüz kadarıyla dinamik bir ekiple yola çıkmış ve inşallah bu yolda zaferle sonuca ulaşacak. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak Manisa’nın menfaatine çalışan her siyasetçinin yanında yer aldık. Cem evladımızda bizlerin, kendisine güvenenlerin yüzünü bugüne kadar yere baktırmamıştır inanıyorum ki bundan sonrada geldiği her görevde yere baktırmayacaktır. Kendisi için öneri ve görüşlerimiz elbette olacaktır ve bunu kendisiyle her zaman paylaşacak yakınlıkta olduğumuzu biliyoruz. Allah yolunu açık etsin, önemli olan Manisa’nın kazanması, kente hizmet edecek bir adayın bu görevlere gelmesidir.”

TİCARET VE SANAYİ ODASI MANİSA’NIN DEĞERİDİR

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Manisa’nın önemli bir değeri olduğunu söyleyen Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, oda yönetimin geçmişte de bugünde Manisa için önemli çalışmalara, hizmetlere imza attığını söyledi. Çöllü şöyle devam etti; “Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, emektar başkanı ve değerli büyüğümüz Sayın Bülent Koşmaz nezdinde, geçmişten günümüze tüm başkanları ve yöneticileriyle Manisa’nın Türkiye ve dünyada marka haline gelmesinde önemli bir misyon üstlenmiştir. Bir odanın işlevinin sadece aidat toplamak olmadığını ispatlayan bu güzide kurum, değerli büyüklerimizin öncülüğünde Avrupa’da parmakla gösterilen Organize Sanayi Bölgesi’nin oluşumunu sağlamış ve bu kente hediye etmiştir. Bugün dahi Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın kentin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak için önemli faaliyetler yürüttüğünü yakından takip etmekteyiz. Özellikle son yıllarda genç girişimcilerin özendirilmesi ve KOBİ faaliyetlerinde odanın önemli bir eksiği tamamladığını görebiliyoruz.  Günümüzde büyük işletmelerin ve kurumların ekonomik faaliyetleri sırasında amansız bir rekabetin olduğunu yakından takip edebiliyoruz. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’da üstlendiği misyon gereği dün olduğu gibi bugünde bizlerinde hissettiği gibi Manisa’nın menfaatini ön planda tutarak hareket etmiştir. Ben buradan bir kez daha kentimize sağladıkları ekonomik ve sosyal katkı nedeniyle oda yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

TOBB’DA MANİSA TEMSİL EDİLMELİYDİ

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB seçimlerinde liste dışı kalmasına bir Manisalı olarak üzüldüğünü hatırlatan Cem Çöllü, Manisa’nın menfaati için çalışan kurumların Ankara’da lobi oluşturulması için siyaseten de desteklenmesi gerektiğini söyledi. Çöllü şöyle konuştu; “ Manisalılık hizmeti siyasetten üstük tutmayı gerektirir. Bizim için doğduğumuz bu kente hizmet her şeyden önce gelir.  Bizlerde bugün yine Manisa’ya hizmet için değişik ortamlarda mücadele veriyoruz. Bilindiği gibi Manisa Belediyesi’ndeki Başkan Yardımcılığı görevimizden ayrılarak yine Manisa’ya hizmet için bir yola çıktık. Bu kapsamda değerli büyüklerimiz, kentimizin sivil toplum kuruluşlarını ve odalarını ziyareti ediyoruz. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli yöneticilerinin de bizler için ayrı önemi var. Sayın Bülent Koşmaz, Sayın Yaşar Coşkun ve Sayın Hayati Dolman gibi değerli ağabeylerimiz bizler için her zaman rol model oldu. Ancak bu noktada bizleri geçmişte üzen bir hususu hatırlatmak istiyorum. Manisalılık bilinci hep ön planda olmalı diyoruz fakat TOBB son seçimlerinde Manisa’nın temsil edilmemesi, yıllardır Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın gelişmesi için mücadele eden ve başarıyla temsil eden Sayın Bülent Koşmaz’ın siyaseten yönetim kuruluna girememesi bizleri derinden üzmüştür. En azından bir Manisalının bu yönetimde olmaması Türkiye’nin örnek sanayi bölgesi olan Manisa adına üzücüdür. Tabi bu konu Manisalıların takdirine bırakılmıştır ve gereken gerektiği yerde yapılacaktır. İnşallah halkımız takdir eder ve Şehzadeler Belediyesi’nin yönetim için bizler yetkilendirilirsek Manisa’nın menfaati için çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim önceliğimizin kentimiz-Manisamız olduğunu her zaman söyledik söylemeye devam edeceğiz. İnanarak çıktığımız bu yolda büyüklerimiz destekleri, önerileri ve eleştirileri bizler için çok önemli. Bu nedenle bu ziyaretler bizim için ayrı bir önem taşıyor. Sonuçta talip olduğumuz makamlara seçildiğimiz takdirde bu kenti birlikte yöneteceğiz. Ben bizleri sıcak ve samimi duygularla ağırlayan Sayın Yaşar Coşkun ve yönetimine teşekkür ediyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.