MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, AK PARTİLİ VEKİLE RESTİ ÇEKTİ!

26 Ocak 2015 Pazartesi, 16:32

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş tarafından görevinden alındığı söylenen İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ilk kez konuştu. Altınsoy, kendisine konuyla ilgili herhangi bir yazılı belgenin ulaşmadığını ifade ederek “Ben zaten 2 hafta sonra milletvekili aday adayı olacağım için görevimden istifa edeceğim. Dolayısıyla görevimden alındığıma dair ortada bir belge yok” dedi.

Ferdi UZUN

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, görevinden alındığına dair yapılan açıklamalarla ilgili ilk kez konuştu. Altınsoy, kendisine konuyla ilgili herhangi bir yazılı belgenin ulaşmadığını ifade ederek, Bunu ben de duydum ama benim elime ulaşan yazılı bir belge yok. O yüzden gördüğünüz gibi görevimizin başındayız. 10 Şubat tarihinde milletvekili seçimleri için istifa edeceğim. Dolayısıyla zaten bu sürece 15 gün kaldı. Biliniyor ki en geç 10 Şubat’ta istifa etmemiz gerekiyor. 10 Şubat’ta ayrılacağım. Şuanda görevimizin başındayız. Bize ulaşan herhangi bir tebligat yok. Görevimizden alındığımıza dair herhangi bir yazı gelmedi. Görevimizin başında işimize devam ediyoruz” dedi.

Şuanda görevinin başındadır

Mustafa Altınsoy’un görevinden alındığını kamuoyuna duyuran Muzaffer Yurttaş ise, “Çelişkiler zamanla çözülür. Sömestr vardır. Belki Milli Eğitim Müdürlüğü Sömestr değerlendirmesi yapıyordur. Sorun kısa sürede çözülür kimse merak etmesin. Şuanda görevinin başındadır. Yani şuan için sadece. Bakanlığımız muhtemelen 15 tatil dönemini bekliyordur. Bu süreç içerisinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır” diye konuştu.

esh_24498

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir