MHP’NİN KIRKAĞAÇ ADAYI VEDAT TERDİ OLDU

12 Ocak 2014 Pazar, 16:40

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde MHP’nin Kırkağaç Belediye Başkan adayı Vedat Terdi oldu. Yasemin Düğün Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Vedat Terdi, MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral, Soma MHP İlçe Başkanı Vedat Erdem, MHP Soma Belediye Başkan Adayı Oğuz Belgül, MHP Kırkağaç İlçe Başkanı Halil Boğaz, MHP Akhisar İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu, MHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Onur Papuçcuoğlu, MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, Belediye Meclis Üyesi Sezai Gürcan, Manisa Kent Konseyi Başkanı Mustafa Genç, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları ve çok sayıda Kırkağaçlı katıldı.
MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral, Kırkağaç’ın Manisa’nın en değerli ilçelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, yaklaşan yerel seçimlerde Kırkağaç’a en iyi hizmeti verecek olan MHP kadrolarına şans verilmesini istedi.
Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda ilgi odağı olan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise “Manisa Belediyesi’ni dev yatırımlar yapabilen bir belediye haline getirerek, yalnızca 3 senede 100’ün üzerinde projeyi kente kazandırdık. Bu hizmetleri il bütününe yaymak boynumuzun borcu olsun.” dedi.
Manisa Belediyesi’nde mali disiplini sağladıklarını ifade eden Ergün, Belediyeyi devraldıkları 2009 yılından bugüne kadar bütçeyi eksiden artıya çıkardıklarını söyledi. Başkan Ergün, borç içinde buldukları Manisa Belediyesi’ni kendi ayakları üzerinde durabilen bir belediye haline getirdiklerini ifade etti. Sağlanan mali disiplini örneklerle Kırkağaçlılara anlatan Ergün, bunun sağlanmasının ardından Manisa’nın her noktasına ayrım yapmadan hizmet götürdüklerinin altını çizdi.

3 YILDA 100’ÜN ÜZERİNDE PROJE
Manisa Belediyesi’ni dev yatırımlar yapabilen bir belediye haline getirerek, yalnızca 3 senede 100’ün üzerinde projeyi kente kazandırdıklarını aktaran Ergün, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Atatürk Gençlik Merkezi, Cumhuriyet Meydanı, Yeni Şantiye binası, kent aydınlatmaları ve duvar kaplamaları, Malta Parkı, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı, Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, çocuk kulüpleri, yeni muhtarlık binaları gibi projeler hakkında bilgiler verdi.
Manisa’da Şehir Hastanesi’nin temelinin atılmasından sonra herhangi bir çalışma yapılmadığını belirten Başkan Ergün, “Göreve geldiğimiz ilk günlerde bizi işgalcilikle suçladılar. Biz yeni şantiye binamızı 6 ayda tamamlayarak, taşındık. Bunun üzerinden 3 yıl geçti, bölge hastanesinin temeli daha yeni atıldı. Umuyoruz kısa sürede çalışmalar yeniden başlar ve bu proje Manisamıza kazandırılır.” dedi.
Eski Subay Lojmanları yerine yapacakları tam otomasyonlu otopark konusunda prosedür sürecini beklerken, bazı adayların aynı projeyi açıkladığına dikkat çeken Ergün, “Bunların Manisa’da yapılacak hizmetlerden haberi yok. Biz bu projeyi zaten hayata geçirdik. Deyim yerindeyse, onlar gelirken biz dönüyoruz.” dedi.

“OYUNUZA SAHİP ÇIKIN”
Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte altyapı, kanalizasyon, içme suyu, çevresel projeler, mahalleye dönüşen köylerin modernizasyonu gibi bir çok konuda planlama yapılacağını belirten Ergün, bir seçmenin 4 ayrı oy kullanacağını belirterek, vatandaşlardan oylarına sahip çıkmalarını istedi.
Kırkağaç Belediye Başkanı ve 2 Belediye Meclis Üyesi’nin MHP’den seçilmesi için Kırkağaçlılardan destek isteyen Ergün, Kırkağaç ilçesinin eksiklerini gidermek için ortak proje ve çalışma yürüteceklerinin de sözünü verdi.
Manisa’da sadece 5-6 aylık süre içinde ilçe, belde ve köylere 35 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.

KIRKAĞAÇ ADAYI VEDAT ERDİ
Konuşmanın ardından MHP Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Vedat Terdi partililere tanıtıldı. Terdi’ye başarılar dileyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, hep birlikte el ele vererek, yerel seçimlerde MHP bayrağını en üst seviyeye taşıyacaklarını söyledi. Ergün ve partililere teşekkür eden MHP Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Vedat Terdi, Kırkağaç’a ilçesine çağ atlatacak projelerle, ilçenin sorunlarını bitireceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.