MHP’li Öztürk, “AK Partili Mahir Ünal gaf yaptı”

14 Mayıs 2018 Pazartesi, 23:33

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın, “Eğer bir siyasi parti yeni sistemde kendi genel başkanını cumhurbaşkanı adayı göstermiyorsa iktidar olma iddiası yok demektir” sözlerini değerlendirdi. MHP’li Öztürk, “Bizim desteğimiz kimsenin şahsına değil, güçlü devletedir, kendisi burada bir gaf yapmıştır” dedi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada, “Eğer bir siyasi parti yeni sistemde kendi genel başkanını cumhurbaşkanı adayı göstermiyorsa iktidar olma iddiası yok demektir” şeklinde bir ifade kullanmış, bunun üzerine MHP kesimi tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı.

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın bu açıklamalarını, “Kendisi bir gaf yapmıştır” sözleriyle yorumladı.

“MHP’NİN MEVZUSU MAKAM DEĞİL VATANDIR”

MHP’li Öztürk, “MHP apayrı bir duruş sergilemektedir. Bugün CHP, AK Parti, İYİ Parti ve HDP Cumhurbaşkanlığı makamı için bir yarış içerisindeler. Ama MHP her zaman söylediği gibi, MHP’nin mevzusu makam değil vatandır. Daha önceki süreçlerde MHP’ye CHP tarafından dış HDP destekli Başbakanlık teklif edilmişti. O dönemde de sayın Genel Başkanımız bunu kabul etmemişti” dedi.

“DESTEĞİMİZ KİMSENİN ŞAHSINA DEĞİL, GÜÇLÜ DEVLETEDİR”

Öztürk, “Bu sürecin içerisinde olmamızın ve desteklememizin sebebi güçlü bir hükümet ve güçlü bir devletin devam etmesidir. Hali hazırda devam eden operasyonlar vardır. Bu operasyonların yarım kalmaması için, dışarıdaki tehditlerin sıfırlanması için, bölgemizin dışarıdaki güçler tarafından olan sıkıntılı süreci gördüğümüz için burada biz güçlü devlet olması adına, bir hükümet değişikliğinde oluşabilecek kaosu gördüğümüz için şu anda mevcut yapıda desteklemektedir. Buradaki desteğimiz kimsenin şahsına değil, güçlü devletedir. Buradaki arkadaşlar MHP’nin daha önceki süreçlerine dikkatli bir şekilde bakmamışlar. Bizim tek derdimiz Türkiye’nin çıkarları ve milli bekadır. Bunu görememişler” diye konuştu.

“DÖNEM DÖNEM BÖYLE GAFLAR OLABİLİR”

MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk son olarak şunları söyledi, “Kendisi burada bir gaf yapmıştır. Muhtemelen hedef olarak MHP’yi görmemiştir. Sanırım kendince Muharrem İnce’yle ilgili süreci anlatmaya çalışmış. Ama bu bizim ittifak sürecine zarar vermez. Dönem dönem böyle gaflar olabilir. İki tarafta da aklı selim insanlar olduğu sürece böyle bir sıkıntımız olmayacaktır. İttifak kimsenin isteği ya da makam için değil, ülke çıkarları içindir. Mevzu vatansa gerisi teferruattır”

 

Özel Haber–Berfin ADICAN-

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..