MHP’Lİ BAŞKANLARDAN KONGRE YORUMU!

08 Nisan 2016 Cuma, 16:23

Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi, MHP’de Olağanüstü Kurultay talebini kabul etti. MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı ve Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan, sağduyu ve birlik beraberlik mesajı verdi.

HABER:BERFİN ADICAN

MHP’de muhaliflerin partinin Olağanüstü Kurultaya gidebilmesi için açtığı tüzük değişikliği davası kabul edildi. Karara göre MHP’de tüzük değişikliği yapılarak kurultaya gidilebilmesinin önü açıldı. MHP Genel Merkezi ise karara itiraz ederek konuya Yargıtay’a taşıyabilir.

“İÇ YARIŞ DEĞİL, BAYRAK YARIŞI”

Mahkeme kararını değerlendiren MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalara devam edileceğini söyledi. Balatlı, “MHP büyük bir partidir. Karar şimdiden herkes için hayırlı olsun. Biz birlik ve beraberlik içerisinde yan yana durmaya devam edeceğiz.” dedi.

MHP Yunusemre İlçe Başkanı Onur Baylan ise, attıkları imzanın karşılığını aldıklarını ve kararı memnuniyetle karşıladıklarını vurguladı. Balatlı, “Hayırlısıyla attığımız imzanın karşılığını aldık. Bu kararı memnuniyetle karşılıyorum. Şu anda konu çok sıcak olduğun için, sağduyuyu elden bırakmamalıyız. MHP büyük bir camiadır. Her türlü zorluğun altından kalkar. Bu bir iç yarış değil, bayrak yarışıdır.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir