MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ERKAN AKÇAY SERT KONUŞTU!

26 Temmuz 2015 Pazar, 18:21

Şehit kanlarının sorumlusunun AKP Hükümeti olduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Hemen her gün yeni şehit haberleri gelmektedir. Son olarak Diyarbakır Lice’de PKK’lıların hain saldırısı sonucu 2 askerimiz şehit olurken iki askerimiz de yaralanmıştır. Bu şehitlerimizden biri de Salihli ilçemiz Kabazlı Köyümüzden Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz’dur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet başta ailesi olmak üzere Türk Milletine baş sağlığı diliyorum. 2002 Yılında terörü sıfır noktasında teslim alan AKP İmralı Canisine ‘Sayın’, Şehide ‘Kelle’ diyerek İmralı Canisinin talebi doğrultusunda, açılım projesiyle PKK’ya her türlü tavizi vermiş ve terörü yeniden hortlatmıştır. AKP ile PKK 2009’dan beri adına açılım dedikleri bir yıkım sürecini kolkola yürütmektedir. Habur Rezaleti, Oslo’daki pazarlık masaları, Dolmabahçe Sarayında AKP ile HDP’nin ortak açıkladığı ve İmralı canisi Öcalan’ın bilgisi dahilindeki mutabakat metni AKP ile PKK pazarlıklarının somut kanıtlarıdır. Hemen her gün akan şehit kanları AKP’nin açılım politikasının bir sonucudur. Dolayısıyla akan şehit kanlarının ve şehitlerimizin sorumlusu AKP hükümetidir.” Dedi.

CHP Şehitlerimizin Vebalini taşımaktadır.

AKP’nin açılım politikası adını verdiği ihanet projesini destekleyen ve İmralı Canisinin taleplerini TBMM’ye taşıyan yeni CHP’nin de şehitlerin vebalini taşıdığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇÇAY, “ Halk Fıkrası adıyla Atatürk tarafından kurulan CHP maalesef son dönemlerde kuruluş felsefesinden uzaklaşarak AKP’nin Açılım adındaki ihanet projesinin bir numaralı destekçisi ve İmralı Canisinin taleplerini TBMM’ye taşıyan parti konumuna düşmüştür. AKP İmralı Canisi Öcalan’ın direktifleri doğrultusunda Akil Adamlar Komisyonunu kurarken AKP ve CHP İmralı Canisi Öcalan’ın talebi doğrultusunda müzakere sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili TBMM’de Araştırma Komisyonu kurmuştur.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Başbakan Erdoğan’a sunduğu 10 maddelik paket PKK’nın talepleriyle büyük ölçüde örtüşmektedir. Bir zamanlar ülkenin birliği ve bütünlüğü noktasında dimdik ayakta duran CHP ne acıdır ki AKP, HDP ve PKK ile aynı noktada buluşmuş PKK’nın taleplerine aracılık eder hale getirilmiştir. Bu da CHP’deki değişim ve dönüşümü göstermesi açısından ilginçtir.  Öcalan’ın yol haritasına göre yola çıkmak, kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olan CHP’ye yakışmamaktadır. Bu gelişmeler karşısında herhalde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kemikleri sızlamış, ruhu da ziyadesiyle incinmiştir. Bütün bu gelişmeler Kürtçülük yapma, bölücülere yol açma ve PKK’yı meşrulaştırma yolunda çoğu zaman yolları kesişen AKP, HDP ve CHP’nin artık ittifak yapma kararı aldığını göstermektedir. AKP, CHP ve HDP İmralı Canisinin talepleri doğrultusunda bölücülük pazarlıkları yaparken her gün askerlerimiz ve polislerimiz şehit olmaya devam etmektedir. kan şehit kanları AKP’nin açılım projesinin bir sonucudur. Dolayısıyla akan şehit kanlarının sorumlusu AKP hükümetidir. Ayrıca Açılım adındaki ihanet projesinin bir numaralı destekçisi ve İmralı Canisinin taleplerini TBMM’ye taşıyan yeni CHP yönetimi de şehitlerimizin vebalini taşımaktadır.
Suruç’ta yaralanan PKK’lılar için kan bağışı twit’i atanları ( CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi), PKK paçavraları ve İmralı Canisinin posterleri altında PKK’lılarla yürüyenleri ( CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ) ve İmralı Canisinin avukatlarını ( CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu) milletvekili yapan CHP zihniyeti akan şehit kanlarının sorumlusudur.PKK’lılarla birlikte dağa çıkanları ( CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün), PKK paçavraları ve İmralı Canisinin posterleri altında PKK’lılar birlikte yürüyenleri ( CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal), İmralı Canisinin avukatlarını (CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu) ve Suruç’ta yaralanan PKK’lılar ve sempatizanları için kan bağışı twit’i atanları ( CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi) milletvekili yapan yeni CHP zihniyeti de şehit kanlarının sorumluluğunu taşımaktadır.” dedi.

MHP’li Akçay sözlerine şöyle devam etti: “ Türk Milleti, Açılım adı altında Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölmeye çalışanları ve işbirlikçilerini hiçbir zaman unutmayacak ve bunlar Türk Tarihinde hain olarak yerlerini alacaklardır. Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında Kandil’e Türk Bayrağı dikilerek akan şehit kanlarına son verilecek, hainlerden ve işbirlikçilerinden hesap sorulacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir