MHP İL BAŞKANI’NDAN SERT AÇIKLAMA

23 Aralık 2013 Pazartesi, 17:48

Sizlerin ve Manisa kamuoyunun bildiği gibi 12 Aralık tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı görevini Genel Merkezimizin görevlendirmesi ile almış bulunmaktayım. Üyesi ve neferi olmaktan gurur duyduğum Ülkücü Hareketin daha önce birçok kademelerinde görev yaptım. Hiç şüphe yok ki MHP il başkanlığı görevi bunlar içinde en zor ama onur verici olanıdır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in çizgisinden ayrılmadan bu koltuğun rahmetli şehit Cemil Çöllü ’nün koltuğu olduğu bilinciyle hareket edecek ve devraldığımız Türk milliyetçiliği gururla ve şerefle taşıyacağız. Bu noktadan hareketle bizden önceki başkanımız Sayın Mehmet Ödevli başkanıma ve yönetimine camiamız adına hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürler ediyorum.
Değerli basın mensupları
Mahalli idare seçimlerine üç aydan biraz fazla zaman kaldı. Öncelikle seçimlerin Manisa’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün ülkede olduğu gibi Manisa’da da yerel seçimlere son derece önem veriyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. Başta Büyük Şehir Belediyesi olmak üzere merkez iki ve diğer 15 ilçe belediyesine de talibiz. Gerek Manisa’da gerekse yönetimini üstlendiğimiz diğer belediyelerde yaptığımız çalışmalar ortadır. Dürüst ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla Manisa’da gerçekleştirdiğimiz hizmetler ülke kamuoyunun bile malumudur.
Değerli basın mensupları
Ülke olarak son derece kritik bir süreçten geçmekteyiz. Ülkemiz bir yanda bölücü başı kandil ve Barzani ile yapılan karanlık pazarlıklarla bölünme eşiğine gelmişken bir yandan da hırsızlık, yolsuzluk ve talan almış başını yürümüştür. Bazı bakan çocukları, yandaş işadamları, belediye başkanları, bürokratlar, danışmanlar gözaltına alınmıştır. Bu olay hiç şüphe yok ki yakın tarihimizin en büyük rüşvet yolsuzluk hadisesidir.
Bu konuyla ilgili olarak elbette söylenmesi gereken çok şey vardır. Ancak şimdilik şu kadarını ifade edeyim ki, şu ana kadar medyaya yansıyan bilgi, bulgu ve görüntüler mide bulandıracak türdendir ve bunlar AKP’nin on bir yıllık iktidarının ne şekilde olduğunun adeta belgesidir. Bütün bu rezaletin en acı kısmı ise hükümet olayların üstüne gidip araştırmayı derinleştirmek yerine, her zaman ki gibi komplo teorilerine başvurmaktadır.
Milletimiz binlerce yıllık tarihine, değerlerine kültürüne, diline, geçmişine hakaret eden, “Türk ırkı diye bir ırk yoktur” diyebilecek kadar seviyesizleşen bu zihniyetten bir an önce kurtulmak gerekmektedir. Bunun ilk yolu da yaklaşan yerel seçimlerdir. Aziz milletimiz büyük sağduyusuyla sandık başında bunların hesabını AKP Hükümetinden soracaktır.
Değerli basın mensupları
Son olarak bir konuyu daha kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Her türlü dini manevi değeri siyasi şov malzemesi yapıp istismar eden AKP zihniyeti Manisa’mızda da bunu sergilemiştir. “Konya’dan Manisa’ya Aşk Yolculuğu; Sancakta Şeb-i Arus” adı ile düzenlenen Hz. Mevlana’yı anma gecesi de bu istismarın bir parçası olmuştur. Eşimle birlikte protokolde yerimi almak istediğimde protokol görevlileri tarafından yer olmadığı söylenmiştir. Benden öncede Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil Bey’de protokolde oturduğu yerden kaldırılmıştır. Bu olay Manisa’mızda AKP zihniyetinin pervasızlığını ve tahammülsüzlüğünü ortaya koymuştur. Sergilenen bu yakışıksız ve anti demokratik tutuma elbette orada verecek cevabımız vardı. Ancak Hz. Mevlana’ya duyduğumuz derin sevgi ve törene katılan Manisalı hemşerilerimize saygımızdan olayı uzatmayı uygun görmedim. Ancak bu veya buna benzer istismarlar tekrarlandığı takdirde sesimizi yükselteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir