Mehmet Çerçi’den Teşkilatlara Teşekkür Mesajı

14 Ağustos 2014 Perşembe, 10:39

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bir değerlendirme yapan Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, “Ülkemiz 10 Ağustos’ta tarihi bir sınavı başarıyla vermiştir. 12 Yıldır Türkiye Cumhuriyeti devletini başarıyla yöneten, dünya arenasında ekonomik ve siyasal bakımdan saygın bir konuma ulaştıran Recep Tayyip Erdoğan, en yakın rakibine 14 puan fark atarak ülkemizin 12.Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Halkımızın oylarıyla elde edilen bu başarı demokrasimiz adına çok önemlidir.”

Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Manisa teşkilatlarının da fedakarca çalıştığına dikkat çekti. Başkan Çerçi, “Milletimizin ilk kez cumhurbaşkanını kendi iradesiyle seçtiği bu seçimlerde Manisa ili son yerel seçimlerle kıyaslandığında oyunu 9 puan artırmıştır. İl Başkanı Murat Baybatur başkanlığındaki teşkilatlar tek yumruk olarak fedakarca çalışmıştır. Teşkilatlarımızın gayreti ve Manisalıların takdiri saygıya değerdir” dedi.

MANİSA TEŞKİLATLARI KENETLENDİ
Ak Parti’nin ülke genelinde son derece başarılı bir sonuca imza attığını hatırlatan Başkan Çerçi, “Bu başarılı tablo Manisa’daki oy yüzdesine net bir şekilde yansımıştır. Son yerel seçimlerle kıyaslandığında partimiz oyunu 50 bin artırmış, yerel seçimlerde yüzde 37 olan oy oranı yüzde 46’ya ulaşmıştır. Bu sonuç daha iyi olabilirdi elbette. Ancak Manisalı hemşerilerimiz böyle takdir etmiştir. Buna saygı duyuyoruz. Milletin takdiri başımızın üstünde.” dedi

Manisa’nın ege iller arasında başarılı bir noktada olduğunu ifade eden Çerçi, “Son yerel seçimde MHP ve CHP’nin Manisa’daki toplam oyu yüzde 55 civarındayken, Cumhurbaşkanı seçimlerinde, adı geçen partiler ve 12 küçük parti birleşmelerine rağmen yüzde 48’de kalmıştır. Buna karşın Ak Parti, tek başına oyunu 9 puan artırmıştır. Ak Parti, bu yüzdeyle 2011 genel seçimindeki oy oranını korumuş, 2014 yerel seçimlerindeki oy oranının ise 9 puan üzerine çıkmıştır. Bu başarı Murat Baybatur önderliğindeki parti teşkilatlarının, milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin ortak başarısı olup, halkımızın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgi ve muhabbetiyle birlikte sağlanmıştır. Parti kurucusu, il başkanlığı, iki dönem milletvekilliği yapmış ve halen belediye başkanlığı yapan bir insan olarak, bu tarz seçimlerin ne kadar zor bir atmosferde yapıldığını biliyorum. Bunları geçmişte çok defa yaşamış biri olarak parti teşkilatlarını, kadınlarımızı, gençlerimizi yürekten kutluyorum. Herkesin yüreğine, emeğine sağlık.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir