Manisalılar Bilsin Bakanlıktan İzin Çıkmadı

17 Mart 2018 Cumartesi, 11:34

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ETV-Manisa Büyükşehir Belediyesi Web TV ortak yayını ‘Gündem Özel’ programında Ali Rıza Çevik Okuluyla ilgili açıklama yaptı. Proje onayını çıkarttık diyerek gazetelere beyanat verildiğini dile getiren Başkan Ergün, “Manisalılar bilsin yok öyle bir izin çıkmadı. Projeyi tekrar gönderdik maalesef bizim elemanımız ve Milli Eğitimin elemanı kovalanır gibi oldu” dedi.

Gündem Özel’ programına canlı yayın konuğu olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Ali Rıza Çevik okuluyla ilgili açıklamada bulundu. Ali Rıza Çevik Okulu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izin beklendiğini belirten Başkan Ergün, “Biz bu işi çözdük diyen Milletvekillerimiz vardı. Aylar geçti kendilerine söyleyeyim. Ali Rıza Çevik Okulu’nun yapılacağı ile ilgili olurunu Milli Eğitim Bakanlığı’ndan çıkarttım diyen Milletvekilimiz gazetelere beyanat verdi. Biz daha bekliyoruz. Yok öyle bir izin. Projeyi tekrar gönderdik, maalesef ret konusu konuşuldu. Neredeyse bizim elemanımız ve Milli Eğitimin elemanı kovalanır gibi yapıldı Ankara’da. Bunu buradan bir kere daha yineliyoruz. Manisa’nın projelerini çok yakından takip ediyorlarsa bu projenin de iznini Bakanlıktan çıkarsınlar. İzin verilmediğini Manisalılar bilsin” dedi.

İznin Çıkması Halinde Allah Razı Olsun Deriz
İznin verilmesi halinde Allah Razı Olsun deyip projeye start vereceklerini söyleyen Başkan Ergün, “Üstüne de iki okulu iki hayırsever yapacak. Biz altına otoparkı yapacağız otomatik olduğu zaman 400, yarı otomatik yaparsak 600-650’ye çıkartabiliyoruz araç sayısını. O da hazır ancak bakanlıktan proje olurunu bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir