MANİSALI VEKİLDEN İDDİALI AÇIKLAMALAR!

10 Aralık 2014 Çarşamba, 19:24

 

Manisa’nın ilk ve tek kadın milletvekili CHP’li Sakine Öz, kendi partisinin milletvekilleri de dahil olmak üzere 9 milletvekilinin Manisa’ya gelip vatandaşlarla kucaklaşmasında kendisinin örnek alındığını ileri sürdü. Öz, ayrıca 2015 seçimlerinde yeniden aday olacağını da söyledi.

Ferdi UZUN

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, 2015 seçimlerinde partisinin ilk sırada olacağını ileri sürerek önemli açıklamalarda bulundu. Manisa’nın ilk ve tek kadın milletvekili CHP’li Sakine Öz, kendi partisinin milletvekilleri de dahil olmak üzere 9 milletvekilinin Manisa’ya gelip vatandaşlarla kucaklaşmasında kendisinin örnek alındığını iddia etti. CHP’li Öz, “2011’de yola çıkarken eşit yurttaşlı ve kadınların da siyasette yer alması gerektiğini söylemiştim. 2015 seçimlerinde yeniden aday adayı olacağım. Tabi daha uzun bir süre var ama şuan ki duruma göre yine aday olacağım. Aday sıralamasına gireceğimi düşünüyorum. Biz halkın temsilcisiyiz ve halkın içinde olmalıyız” diye konuştu.

“Davranışım diğer vekilleri de etkiledi”

İddialı açıklamalarda bulunan Öz, “Sorunları birebir dinleme felsefesiyle yola çıkmıştım ve sanırım bunu Manisa’ya yaşattım. Manisa milletvekillerinin tümünün de Manisa’ya gidip gelme oranını arttıran birisi olarak kendimi görüyorum. Seçildiğim günden beri meclis gündemimiz bittiği anda hemen Manisa’ya gelip yurttaşlarımızla birebir sorunlarını dinledim. Benim bu davranışım kendi parti milletvekillerimiz de dahil diğer parti milletvekillerini etkilemiştir. Bu davranışım sayesinde bütün vekiller Manisa’ya gelip yurttaşlarla beraber oldular” şeklinde konuştu. Öz, “Manisa’da ve Türkiye’de kadın sorunları üzerinde önemle durdum. Manisa’da yapacak daha çok işimiz var. Bu yüzden 2015’te de kaldığımız yerden devam edeceğim” dedi.

“CHP umudun partisidir”

Yerel seçimlerde alınan oy oranlarının genel seçimlerde artacağına dikkat çeken Öz son olarak şunları söyledi: “Yerel seçimlerin genel seçimlerle aynı kriterde değerlendirilmesi doğru olmaz. Yerel seçimlerde siyasi partilerden çok kişisel olgular, ilişkiler ön plana çıkar. 2015 seçimlerinde birinci parti olacağımızı düşünüyorum. Manisa halkı kurtuluşun CHP’de olduğunun farkındadır. Manisa’da yaptığımız çalışmalar bunun kanıtı olacaktır. CHP umudun partisidir. 2015 seçimlerinde farklı bir oy oranı alacağız”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir