Manisalı siyasetçiler erken seçimi değerlendirdi!

18 Nisan 2018 Çarşamba, 18:48

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’yle yaptığı görüşmenin ardından 24 Haziran’da erken seçime gidileceğini açıkladı.

AK Parti, CHP ve MHP Manisa Milletvekilleri ile İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal, erken seçim kararını değerlendirdi.

2019 yılında yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleriyle ilgili MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamaları siyaset kulislerini hareketlendi. Devlet Bahçeli, uyum yasalarının yürürlüğe girmesinin ardından 26 Ağustos tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimlerinin yapılması gerektiğini ifade etti. Bahçeli, erken seçim açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Yapılan görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran tarihinde erken seçim yapılacağını kamuoyuna açıkladı.

AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu ve İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal, erken seçim kararını değerlendirdi.

“24 HAZİRAN EN İSABETLİ KARAR”

AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Hayırlı uğurlu olsun. En kısa zamanda seçimin yapılması doğrudur. Türkiye gündemi yoğun. Eğer bir seçim yapılacaksa, ki kararı alındı, seçimlerin Türkiye gündeminden çıkması lazım. 24 Haziran bence de isabetli bir karardır. Suriye’de yaşanan gelişmeler, FETÖ ile mücadele ve makro düzeyde ekonomiyi sekteye uğratmadan seçimleri gündemimizden çıkarmalıyız. Uyum yasalarıyla ilgili TBMM çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayacaktır. Seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP CUMHURBAŞKANI ADAYINI 10 GÜN İÇERİSİNDE BELİRLEYECEK

CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, “CHP olarak seçimlere her zaman hazırız. Erken seçim tarihiyle ilgili açıklamaları daha önceden görüştüklerini ortaya çıkarıyor. Dolara hakim olamıyorlar. Ülkenin yaşadığı ciddi sorunlar var. Erken seçim ihtiyacı oldu. Yapılacak seçimler ülkemize hayırlar getirsin. Bugün yetkili kurullarda değerlendirilecek. PM aday belirleyecek. 10 gün içerisinde adayımız açıklanmış olacak” diye konuştu.

MHP’Lİ AKÇAY, “HAYIRLI OLSUN”

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Alınan seçim kararı ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Uyum yasalarının tamamlanmasıyla birlikte çalışmalar bir an önce başlayacak ve 24 Haziran’da seçim yapılacaktır. Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

“İYİ PARTİ SEÇİMLERE GİREBİLİR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal ise şu ifadeleri kullandı, “Siyasi partiler kanununa göre tüm teşkilatlanma çalışmaları yapıldı. Biz ilk kongremizi Aralık ayında yaptık. Seçime girmemizle ilgili hiçbir sorun yok. Genel Başkanımız Meral Akşener, 100 bin imza ile Cumhurbaşkanlığı’na aday olacak. Ben tüm vatandaşlarımızın tatil planını buna göre ayarlamasını ve sandık başına gitmesini istiyorum. Bu seçimler ülkemiz için çok önemli. Biz de Manisa’da çalışmalarımıza bugün itibariyle start veriyoruz”

Haber–Berfin ADICAN-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir