MANİSA’DAN SONRA ŞİMDİ DE CBÜ’NÜN İSMİ DEĞİŞİYOR!

08 Aralık 2014 Pazartesi, 18:59

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç  Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Kemal Çelebi’yi Muradiye Kampüsü’ndeki makamında ziyaret etti. Arınç’ın her zaman kendilerine destek olduğunu söyleyen Rektör Çelebi, “Başbakan Yardımcımızın her zaman artarak devam edecek desteği ile üniversitemiz sürdürdüğü gelişmeyi daha hızlı bir şekilde devam edecektir. Üniversitemiz önce bölgesinde sonra ülke düzeyinde ve uluslararası camiada tanınan, bilinen, tercih edilen bir üniversite haline gelecektir. Bizler hizmet için varız, milletin hizmetkarıyız” dedi.

CBÜ’NİN İSMİNDE DEĞİŞİKLİĞİ GÜNDEME GETİRDİ

Çelebi’nin atanmasını değerlendirerek gurur duyduğunu dile getiren Arınç, “Manisa için üniversitemiz için seviniyorum. Celal Bayar Üniversitesini yıllardır takip ediyorum. Maalesef çok büyük bir gelişme gösteremedi. Her takip ettiğimizde üzüldüğümüz, gelişmemiş, öğrenci sayısı artmamış, fakülte ve yüksekokulları küçük kalmış bir üniversite olarak görülüyordu. Şimdilerde üniversitenin makus talihi yenilecek. Şu anda 39 bin öğrencisi olan 11 fakültesi, yeni kampüsüyle modern bir hale geldi. Bundan sonra nitelikli bir eğitimin verileceğini biliyorum” diye konuştu.

Celal Bayar Üniversitesi’nin adında kentin isminin geçmediğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Arınç, “Öğrenciler nerede bu üniversite diye tereddüt gösterirlerdi. Ya üniversitenin ismini topyekün değiştirmek lazım. Ya da bugünkü ismine bir Manisa ilave etmek lazım. Celal Bayar Bursalı’ydı Umurbeyli’liydi. Değerli bir devlet adamıdır. Üniversite isimleri çok güzel bir şekilde o şehrin kültürüyle tarihiyle bağdaşır hale geldi. Celal Bayar ismi olabilir ama bir Manisa ismi eklenebilir. Bundan sonra üniversitelilerle ilgili bir kanun olursa ya da siz uygun görüyorsanız Manisa’ya ait bir üniversite olduğunu göstermek için böyle bir tamlamaya ihtiyaç olabilir. Üniversitenin geçmişte kayıp yılları olduğunu bilirim. Şimdi Türkiye’de devir ilim devri, hayat bulma devri” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir