MANİSA’DAKİ BOŞ KOLTUĞUN SAHİBİ KONUŞTU!

23 Ekim 2015 Cuma, 18:07

Şehzadeler Ziraat Odası başkanlığı tarafından düzenlenen panele katılmadığı için eleştiri oklarına maruz kalan AK Parti Manisa milletvekili Recai Berber’den açıklama geldi.

Berber, Anemon Otel’de katıldığı TARSİM toplantısı ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Biz her yerde her zaman tarımla ilgili ve çiftçilerimizle beraberiz. Ama o günkü panelin, çiftçilerden çok siyasi parti temsilcilerinin katıldığı bir panel haline geleceğini öğrendik. İl başkanlığımız hiçbir milletvekilinin katılımını uygun görmedi. Zaten panel daveti il başkanlığımıza yapılmış bir davetti. Şahsıma yapılmış bir davet değildi. Ama benim ismimin oraya konulması da zaten olayın nasıl provoke edileceğinin de göstergesidir. Katılmayacağımızı bildirdiğimiz halde orada ismimizin olmasının amacı zaten belliydi” diye konuştu.

 

Sabah saatlerinde panele katılmayacağımı yazılı olarak bildirdiğini ileri süren Berber, “Siz oraya gittiyseniz görmüşsünüzdür;1 5-20 çiftçinin dışında salon siyasi parti temsilcileri ile doluydu. Bütün ziraat odaları başkanları gelecek denildi. Orada 3-4 tane ziraat odası başkanı vardı. Dolayısıyla programımızda o panele katılmak yoktu, biz de katılmadık” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir