Manisa’da seçimi kararsızlar değil, sayacı sökülen 250 bin kişi belirleyecek

23 Şubat 2019 Cumartesi, 14:26

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından hukuka aykırı olmasına rağmen, vatandaşlara zorla dayatılan ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı uygulaması, Cumhur İttifakı adayı MHP’li mevcut Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü zora soktu. Hizmet adı altında sayaçları zorla sökülerek, 230 lira zarara giren binlerce Manisalı, başkan Ergün ile sandıkta hesaplaşacağı 31 Mart gününü iple çekiyor.

Manisa’da MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Cengiz Ergün’ün öncülüğünde, Manisalılara zorunlu olarak dayatılan ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı ve aynı zamanda her ay alınan 3 lira bakım ücreti vatandaşları mağdur etti. Yargıtayın kararına rağmen, MHP’li belediye zorla su sayaçlarını söktüğü her vatandaştan 230 lira para aldı.

“İŞ İŞTEN GEÇTİ”

Hukuka aykırı olan bu uygulamada, vatandaşın tepkisini dikkate almayan Ergün, dayattığı uygulamayı oy kaygısıyla sona erdirdi. Ergün’ün dayatmasıyla 15-20 bini büyükşehir olmadan önce Ahmetli ve Kırkağaç gibi ilçelerde belediyeler tarafından takılmış olanlar dışında, ödemeli elektronik kartlı su sayacı kullanan sayısı 250 bin aboneye ulaştı. Sayıları 250 bin kişi olan sayaç mağdurları, hizmet adı altında kendilerini soyan MHP’li Cengiz Ergün ile hesaplaşacağı günü bekliyor. Hukuksuz uygulama ile kendilerini 230 lira zarara sokan Ergün’e oy vermeyecekleri beklenen sayaç mağdurları, Ergün’ü koltuğundan edecek.

Daha önce MHP’li Cengiz Ergün’ün sayaç uygulaması ile vatandaşları mağdur ettiğini savunan Ak Parti’nin, aday çıkarmaması ve vatandaşları zorla zarara sokan Ergün’ü  desteklemesi tepkileri 2 katına çıkardı.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum

  1. Birol Özdemir

    23 Şubat 2019 at 23:28

    o sayaç yüzünden çok zaman susuz kaldım kontrol etmeyi unutuyoruz banyoda lavobada kalmışlığım var elimizde su kartı kontorlü telefon gibi su yükletmeyle uğraşıyoruz. rezil bir sistem nefret ettim su işinden. eskiden ne güzel otomatik ödemedeydi rahattım. bir kötü yanı daha var kartlı sistemde daha pahalıya kullanıyoruz suyu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir