Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

Manisa’da Muhalefet oyunu kullandı!

16 Nisan 2017 Pazar, 15:55

AK PARTİLİ ÖZDAĞ DA OY KULLANDI  

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, oyunu Mehmet Akif Ersoy Lisesi 1200 nolu sandıkta kullandı. Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Özdağ, sağduyulu bir referandum sürecinin geçirildiğini belirterek, “Sandığı seviyoruz. Sandığı namus kabul ediyoruz. Bugün de son gündeyiz. Milletimiz sandığa büyük bir ilgi gösteriyor. Memleketimiz için inşallah hayırlı ve uğurlu olur. Evetlerde bizim hayırlar da bizim. Başka Türkiye yok, burası son kale” dedi.

AK PARTİLİ BAYBATUR VE ÖZEL EL SIKIŞTI

AK Partili MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur ise oyunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu’nda 1102 nolu sandıkta kullandı. AK Partili Baybatur ve AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, okulda CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ile karşılaştı. Özel ve Baybatur el sıkıştı, poz verdi. Oyunu kullandıktan sonra konuşan Baybatur, tarihi bir gün yaşandığını söyledi. Baybatur, Türkiye’nin bir dönemeçten geçtiğini belirtip, ülkenin daha hızlı ve güçlü bir şekilde yolunda yürüyeceğini ifade etti.

ÖZGÜR ÖZEL: “HERKES KAZANACAK”

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel de oyunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu’ndaki 1101 nolu sandıkta kullandı. Oy kullandığı sandık numarasına atfen saat 11.01’de sandığın başında olan Özel, şans getirmesi için özelikle bu saatti seçtiğini açıkladı. CHP’li Özel, okulun isminin anlamlı olduğunu belirterek, “Haftaya da 23 Nisan’ı kutlayacağız. Ama bugünü 23 Nisan’ın bir rövanşı olarak gören bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Bir saraydan alınıp halka verilen egemenliğin yıl dönümü ile hesaplaştıkları, bir ötekileşme yerine helalleşmenin ilk günü olarak görüyoruz” dedi. Özel, demokrasinin kazanacağını, hayır da evet de diyenin kazanacağını söyledi.

MHP’Lİ AKÇAY, RAHAT GEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay ise oyunu, Cemal Ergün Ortaokulu’ndaki 1363 nolu sandıkta, eşi Naciye Akçay ile birlikte kullandı. MHP’li Akçay, ülke için önemli bir anayasa referandumunun gerçekleştirildiğini söyledi. Akçay, “Demokrasinin güçlenmesine vesile olmasını vesile ediyorum. Sandıklar açılana kadar huzur içinde bir referandum gerçekleştireceğiz. Genel itibariyle son derece rahat bir referandum yaşanıyor” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik: “Artık söz de karar da milletimizindir”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, anayasa değişikliği halk oylamasında Tarihi Bedesten Nikâh Salonu’nda kurulan 1081 numaralı sandıkta ailesi birlikte oyunu kullandı.
Başkan Çelik, oy kullanmaya eşi Tülin Çelik ve annesi Adeviye Çelik ile birlikte geldi. 1081 numaralı sandıkta ailesi ile birlikte oy kullanan Başkan Çelik, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Oyunun bereketli olmasını dileyen Başkan Çelik, “Bugüne kadar bütün siyasiler, ‘evet’, ‘hayır’ kampanyasının tüm taraftarları söylenecek her şeyi söylediler. Onlar sustu bugün artık millet konuşuyor. Artık söz de karar da milletimizindir. Milletimizin verdiği kararın başımızın üzerinde bir yeri var. Demokrasiye inanalar milletin iradesine saygı duymak mecburiyetindeler. Biz inanıyoruz ki milletimiz, feraset ve basireti ile bugün sandıkta söylenmesi gerekenleri söyleyeceklerdir. Güçlü ve büyük Türkiye yolunda emin adımlarla ilerlememizin önünü açacaklardır diye düşünüyorum.Bugüne kadar emek sarf eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün de sandıklarda gerek sandık kurulu üyesi, gerekse sandık müşahit olarak görev yapan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum inşallah en ufak bir olumsuzluk yaşanmadan oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasını diliyorum. Sonuçtan da hepimizin mutlu olacağı bir neticenin çıkmasını yürekten temenni ediyorum” dedi.

Başkan Çerçi: “Milletimize güveniyoruz”

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, anayasa değişikliği halk oylamasında 23 Nisan İlkokulu 1110 numaralı sandıkta eşi Dr. Melek Çerçi ile birlikte oyunu kullandı.
Eşi Dr. Melek Çerçi ile beraber oyunu kullanan Başkan Çerçi, milletin öngörüsüne saygılarının sonsuz olduğunu kaydetti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sonuç milletimiz için hayırlı olacak. En güzeli, en iyisi hangisi ise inşallah o olacak. Milletimizin öngörüsüne saygımız sonsuzdur. Halkımızın tamamı ne diyorsa o doğrudur. Türkiyemiz için her şey güzel olacak. Ama Türkiyeyi sevmeyen bazı yabancı güçler için hüsran olacak diye düşünüyorum. Halkımız en güzel cevabı her zaman vermiştir. Milletimize sonuna kadar güveniyoruz. Onlar da bizi mahcup etmediler. Her zaman milletimiz için canla başla çalışıyoruz. Hizmetlerimizi yapmaya gayret ediyoruz. Aşkla, şevkle çalışacağız. Vatanımız ve milletimiz için hayırlı olsun.” 23 Nisan İlkokulu’nda oy kullanmaya gelen vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Çerçi, vatandaşlar ile fotoğraf çektirdi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir