Manisa’da istifalar peş peşe geldi!

26 Nisan 2018 Perşembe, 18:31

Erken seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kala bugün siyasi kulisler daha da hareketlendi. Milletvekili aday adayı olmak isteyen partilerin il ve ilçe başkanları ile yöneticiler ve devlet memurları bugün görevlerinden istifa etti. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Tamer Akkal ve il ile ilçe yöneticileri görevlerinden ayrıldı.

Milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanları ve yöneticileri ile devlet memurlarının bugünkü mesaisi oldukça yoğun geçti. Aday adayları görevlerinin tamamından istifa etti.

İşte Manisa’da milletvekili olmak için istifa edenler…

HASAN ERGENE İSTİFASINI SUNDU

AK Parti Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene de milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden isimlerden oldu. Burdur Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. Şehzadeler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Salih Kuru da istifa etti.

SELENDİ BELEDİYE BAŞKANI GÖREVDEN AYRILDI

Selendi Belediye Başkanı Nurullah Savaş da milletvekili aday adaylığı için istifa etti.

GÖKHAN KARAÇOBAN DA İSTİFA ETTİ

Edinilen bilgilere göre Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, MHP Manisa Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

ŞEHZADELER KAYMAKAMI DA İSTİFASINI SUNDU

Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI TAMER AKKAL İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Tamer Akkal ve İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Aslı Öz, milletvekili aday adayı olmak için partisinden istifa etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Erdinç Karaköse, İYİ Parti’den milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrıldı.

MHP’DE İSTİFALAR

MHP’de Manisa İl Başkan Vekili Mustafa Karakaş ve İl Yöneticisi Hüseyin Şentürk de görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Ali Uçak da milletvekili aday adayı oldu. MHP’de Osman Oktay, Naci Sarı ve Seval Başkesen de istifalarını sundu.

CHP’DE İSTİFALAR

CHP Manisa İl Başkan Yardımcısı Kamber Oğur istifa etti. Demirci’de öğretim görevlisi olan Saniye Ağgül de CHP’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldı.

 

Haber: BERFİN ADICAN

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..