MANİSA’DA ARALIK AYI OLAYLARINA KARŞI EYLEM YAPTILAR!

28 Aralık 2014 Pazar, 15:44

Manisa Emek ve Dayanışma Platformu üyeleri geçtiğimiz yıllarda Aralık aylarında yaşanan Maraş olayları, Roboski öldürülen 34 yurttaş ve cezaevlerine öldürülen hükümlülerle ilgili eylem yaptı. Yaşanan olaylarda devleti suçlayan platform adına konuşan Metin Demirel, “Aralık ayı Alevilerin, Kürtlerin, direnen devrimci demokratların devlet güçlerince katliamlarının adıdır” dedi.

Ferdi UZUN

Manisa Emek ve Dayanışma Platformu üyeleri geçtiğimiz yıllarda Aralık aylarında yaşanan Maraş olayları, Roboski öldürülen 34 yurttaş ve cezaevlerine öldürülen hükümlülerle ilgili Manolya Meydanı’nda eylem yaptı. Platform adına konuşan Metin Demirel, yaşanan olaylarda devleti suçlayarak, ““Aralık ayı Alevilerin, Kürtlerin, direnen devrimci demokratların devlet güçlerince katliamlarının adıdır” dedi.

“Dayatmalarından vazgeçilmelidir”

Mevcut hükümetin de diğer hükümetler gibi bu olayların üstüne gitmediğini ileri süren Demirel, “AKP iktidarını katliamlara davetiye çıkaran otoriter, baskıcı, tekçi ve polis devleti uygulamalarından vazgeçmeye, haklarını arayanların, ötekileştirilenlerin taleplerini karşılamaya ve paramiliter güçleri dağıtmaya çağırıyoruz. Devlet şiddetini artırmaya yönelik “güvenlik yasası” geri çekilmeli, toplumsal yaşam mühendisliğinden ve dayatmalarından vazgeçilmelidir” diye konuştu.

Takipçisi olacağız

Demirel son olarak şunları söyledi: “Yıldönümü vesilesiyle Maraş, 19 Aralık cezaevleri ve Roboski katliamlarını bir kez daha lanetliyor, genç, çocuk yaşlı yaşamını yitiren insanlarımızı anıyor, insanlık dışı dayatmalara teslim olmayan ailelerine başsağlığı diliyoruz. Tüm bu suçlarla yüzleşme sağlanıncaya ve adalet yerini buluncaya kadar takipçisi olacağımız sözünü veriyoruz.”

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir