Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Manisa’da AK Parti – MHP ittifakı

03 Nisan 2017 Pazartesi, 20:34

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ı ziyaret ederek referandum çalışmaları hakkında görüş alışverişi yaptı.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, referandum çalışmaları kapsamında MHP Manisa İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. AK Partili Özdağ, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk ve partililer tarafından karşılandı. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, MHP ile AK Parti’nin oylarıyla referandumda Manisa’dan yüzde 60 oranında oy çıkacağını iddia etti. Özdağ, “Türkiye’de milli birlik ve beraberlik havası var. Ben MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’ye çok teşekkür ediyorum. Çünkü bu ateşin fitilini o ateşledi. Biz vazgeçmiştik. Başkanlık sistemine gücümüz yetmiyordu. Sonra cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi haline dönüştü. O ete, kemiğe bir ruh verdi. Bugün de meydanlardayız. Birlikte çalışıyoruz. Partilerimiz farklı, ama ideallerimiz aynı. Bugün bu noktada beraberiz, ancak ileride başka fikirde ve düşüncede farklı olabiliriz. Terörle mücadelede onlar başka bir metod, biz başka bir metod izleyebiliriz” dedi.

Ziyarette konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise 2007’deki cumhurbaşkanı referandumunda Manisa’dan çıkan yüzde 60 oyun aynısının referandumda çıkacağını belirterek, şunları söyledi:

“Herkes gönlünden geçeni olacakmış gibi iddia edebilir. 21 Ekim 2007 tarihinde cumhurbaşkanı halk tarafından seçilmesi veya seçilmemesine ilişkin bir referandum yapıldı. Tüm Türkiye genelinde yüzde 69 ‘evet’ çıktı. Manisa’dan da yüzde 60 ‘evet’ çıktı. Manisalı hemşerilerimize mesaj verecek olursak, 21 Ekim 2007’de ‘evet’ diyen vatandaşlarımızın bu değişikliği ve düzenlemeyi nihayetine erdirmek için ‘evet’ diyeceğini düşünüyorum.15 Temmuz darbe girişiminin ardından partimize, birçok yabancı milletvekilleri ve heyetler geldi. Özellikle Avrupa’dan gelenlerde çok dikkat çekici tutumlar vardı. Türkiye’deki muhalefet partilerinden iktidara, sayın cumhurbaşkanına ve hükümete karşı bir düşmanlık tutumu bekliyorlar. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan Türk milletinin birer ferdiyiz. Türkiye’de çok demokratik bir ortamda siyaset yapıyoruz. Diğer partiler veya iktidar bizim için düşman değildir. Onlar da bir algılama bozukluğu var. İki hafta önce sayın genel başkanımız çok ilginç bir görüş belirtti. ’16 Nisan referandumundaki değişiklikler hayata geçtiğinde kral ile kraliçeleri olan birçok monarşik Avrupa ülkeleri bizim cumhurbaşkanlığı sistemini benimseyemeye başlayacaklardır’ dedi. Buna biz de yürekten inanıyoruz.”

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir