Manisa’da 550 milyonluk 2 dev proje hayata geçiyor

27 Ekim 2017 Cuma, 08:43

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa WEBTV’de Manisalılara müjdeyi verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa WEBTV’de yapmış olduğu açıklamada 550 milyon liralık projelerin kısa sürede başlıyacağını duyurdu.

MANİSA PRIME

Projelerden ilki Manisa Prime, Magnesia Avm yanındaki arsada yapılacak olan Manisa Prime projesinde 5 yıldızlı ve 210 odalı otel 19 kat üzerinden planlandı. İçerisinde 550 kişilik restoran, 450 kişilik balo salonu, 500 kişilik toplantı salonu, bin 500 metrekare üzerine kurulu spa güzellik merkezi ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Proje içerisinde ofis kısmı 13 katlı olarak planlandı. A Plus açık ofis 10 kat olacak ve içerisinde 600 metrekarelik bürolar tasarlandı. AVM noktasında ise 14 bin metrekare kiralanabilir alan bulunuyor. Bunun 8 bin 830 metrekaresi bodrum kat, 4 bin 125 metrekaresi ise zemin katta bulunuyor. Projenin orta kısmı ise tamamen açık olacak

‘ESKİ GARAJ YENİ PROJE’

Manisa Büyükşehir Belediyesi kentte heyecan uyandıracak dev bir proje için daha kolları sıvadı. ‘Eski Garaj Yeni Proje’ adıyla Eski Garaj yerine yapılacak olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası Kültür ve Yaşam Merkezi  Binası projesinde yükselme yerine yayılma, betonlaşma yerine yeşil alanlar ön planda olacak. Yolun karşı tarafındaki üst geçidin yerine daha kullanışlı bir üst geçit yapılacak. Projede yaklaşık 1500-1600 kapasiteli otopark mevcut. Projede ayrıca Kent Müzesi de yer alacak.  Üstü açılır kapanır modern pazaryerinin de yer alacağı projede, pazarın olmadığı zamanlarda bu alan park alanı olarak da  kullanılabilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir