Manisa’da 1’i emniyet müdürü 12 polis FETÖ’den tutuklandı

23 Eylül 2016 Cuma, 11:20

MANİSA’nın Salihli ve Saruhanlı ilçelerinde, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 1’i müdür ve 2’si komiser olmak üzere toplam 16 polis memuru gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 1’i emniyet müdürü 12 polis tutuklandı. 4 polis ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında polis, 8 Eylül’de, Salihli ve Saruhanlı ilçelerinde operasyon düzenledi. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan eş zamanlı operasyonda 1’i müdür, 2’si komiser toplam 16 polis memuru gözaltına alındı. Şüpheliler dün, Manisa Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden emniyet müdürü İ.Ö., komiser N.S. ile polis memurları M.C., H.I., M.B., M.K., İ.İ., H.S., A.U., İ.D., M.E. ve K.Ç. olmak üzere 12 kişi, ‘örgüt üyeliği’ ve ‘örgüt adına faaliyette bulunmak’ suçlarından tutukladı. Komiser Ş.M.T. ile polis memurları F.T., F.T. ve H.H.E. olmak üzere 4 polis memuru ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

19 POLİS GÖREVE İADE EDİLDİ

15 Temmuz darbe girişiminden sonra yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Manisa’da 246 polis memurunun görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Tutuklu emniyet mensubu sayısının ise 103’e yükseldiği kaydedildi. Ayrıca, 15 polis memurunun halen gözaltında olduğu ifade edildi. 19 polis memurunun ise görevine iade edildiği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir