MANİSA’DA 10 KASIM TÖRENİNDE GERGİN ANLAR!

10 Kasım 2014 Pazartesi, 09:52

Manisa’da 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Vali Erdoğan Bektaş’ı protesto etti. Özel, Vali Bektaş’ın Soma’da 6 bin ağaç kesilirken görevini yeteri kadar yerine getirmediğini ileri sürerek Valilik çelenginin sunumunun ardından tören alanına gelerek tepkisini ortaya koydu.

Ferdi UZUN

Manisa’da 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde gergin anlar yaşandı. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Vali Erdoğan Bektaş’ın Atatürk büstüne çelenk sunmasının ardından tören alanına gelerek Bektaş’ı protesto etti. Protesto sebebini açıklayan CHP’li Özel, “Bir kereye mahsus olmak üzere yapılmış bir durum. Bizim 10 Kasım törenine katılmama gibi bir düşüncemiz olamaz. Ancak sayın Vali Soma’da yaşananlarda görevini ağır bir şekilde aksatmıştır. Sayın vali çelengi sunduktan sonra törene katıldık. Yırca’da yapmış olduğu eksik kamu görevinden, görevi hafife almasından ve ihmal etmesinden-kasta varan davranışlarından ötürü böyle yaptık. Atatürk’e sunmuş olduğu çiçekler bir yana yeşile saygısı olmayan, doğaya saygısı olmayan 6 bin tane ağacı katleden biri, bir ağaç için koskoca köşkü kaydırmış birinin önüne gelip de burada kimse yapmacıktan çiçek sunmasın” dedi.

Atatürk’ün valisi Atatürk’ün istediği gibi devlet yönetir

Vali Bektaş’ın Soma’da yaşanan olaylarda sınıfta kaldığını belirten Özel, “Atatürk’ün valisi Atatürk’ün istediği gibi devlet yönetir. Atatürk’ün Valisi bir ağaç için koca köşkü kaydıracak anlayışla devleti yönetme anlayışında olmalıdır. 6 bin ağaç kesilirken 3-5 ağaç diyenin Atatürk’e çiçek sunarken bir düşünmesi lazım. Töreni protesto etmemiz düşünülemezdi o yüzden sayın Vali çelengini sunduktan sonra geldik” diye konuştu.

IMG_8257_1024x683

 

IMG_8275_1024x683

Yorum

  1. hayati avcı

    10 Kasım 2014 at 10:35

    CHP ye rağmen bu ülkede birşey yapmak gerçekten mucize.onlara kalırsa SAANTRAL,HES,HAVAALANLARI,OTOBAN,KÖPRÜ yapılmayacak çünki ağaçların kesilmemesi lazım önce ağaç sonra insan sadece boşbulduğun alana haykal dikilecek.orda 10 hanenin zeytinini kurtarcam diye binlerce işsizin gama gibi bir firma gelecek diye beklediği santral yapımını durduracaksın ben eminimki o köyün dahi büyük bir bölümü bunlara kızıyordur inanmazsanız 6 ay sonra yapılacak seçimde göreceksiniz.insaf be kardeşim ya.daha önceki santralde yırcalıların toprağına hattda mahalesine yapıldı.hiçbir yırcalının durumu diğer köylülerin durumundan kötü değil.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir